Pobiegli w upale po pierścień Św. Kingi

541 0

W iście tropikalnym upale przyszło rywalizować blisko 210 biegaczom w I Biegu Solnym o Pierścień Św. Kingi. Jakby tego było mało uczestnicy zawodów musieli dwukrotnie wspinać się na Uzbornię, która dokonywała największej selekcji wśród czołówki biegu i szybko wydłużyła liczny i kolorowy peleton biegaczy. W tych trudnych warunkach najlepiej poradził sobie Grzegorz Opiał, który dystans 10 km pokonał w czasie 33:47:30 i wyprzedził drugiego w klasyfikacji – lwowiaka Konstantina Koliada (33:47:39)o niecałą dziesiątą część sekundy. Jako trzeci metę przebiegł Paweł Kaszyca z wynikiem :47:33,34. Najlepsza wśród kobiet okazała się lwowianka Julia Kuchar, która ukończyła bieg z czasem 41:56:27. Na drugim miejscu uplasowała się Halina Pinkiewicz z czasem 42:45:48. Na trzecim miejscu bieg ukończyła Magdalena Bogdan z wynikiem 47:33:34.

Zwycięzca biegu przyznał po przebiegnięciu mety, że bardzo spodobała mu się impreza, a zwłaszcza jej szczytny cel, dlatego też, jeżeli podobny bieg zostanie zorganizowany w roku następnym przyjedzie do Bochni zabierze do wspólnego biegania swoich znajomych. Póki co przez rok będzie posiadaczem ręcznie wykonanego z bryły soli pierścienia, którego za rok będzie musiał na ulicach Bochni bronić. Jeżeli Grzegorz Opiał trzykrotnie zwycięży w bocheńskim biegu, zostanie właścicielem Pierścienia.

Przypomnijmy, że celem biegu było zebranie pieniędzy na podopiecznych Fundacji Auxilium. Głównym partnerem Fundacji była podczas biegu firma Werner Kenkel, która za każdy przebiegnięty kilometr przez uczestników biegu zobowiązała się wypłacić 2 złote na rzecz Fundacji. Na mecie okazało się, że przedstawiciel Werner Kenkel zaokrąglił kilometraż w górę i wypisał czek w wysokości 10.000 zł.