IV liga. Grad bramek w Nowym Sączu. BKS dedykuje mecz swojemu zawodnikowi

Sandecja II Nowy Sącz – BKS Bochnia 4-4 (3-3)
Bramki: ? – Zubel 25′, 40′, Kaczmarczyk 35′, Siwek 60′.
BKS: Jaszczyński – Górszczyk, Czernecki, Motak, Bukowiec – Lewicki (60′ Górecki) – Kaczmarczyk (55′ Styrna), Siwek, Budzyn (83′ Klesiewicz), Grodowski (75′ Szydłowski)- Zubel
czerwone kartki: ? 55′ – Jaszczyński 75′

Sławomir Zubel: Wracamy z Nowego Sącza z lekkim niedosytem. Dobrze zaczęliśmy ten mecz wysoko atakując Sandecję na jej połowie. Niestety błędy indywidualne oraz słaby stan murawy spowodowały, że po 10 minutach przegrywaliśmy już 2-0. Później udało nam się zdobyć bramkę kontaktową, ale chwilę później potężnym strzałem z ponad 30 metrów gola zdobył Oleksandr Tarasenko. Mimo to podnieśliśmy się, a w 60 minucie wykorzystaliśmy okres gry w osłabieniu rywali po czerwonej kartce (od 55′ za dwie żółte) jednego z zawodników gospodarzy i wyszliśmy na prowadzenie. W 75 minucie boisko z powodu czerwonej kartki opuścił Krystian Jaszczyński, a rywale wyrównali. Mieliśmy, podobnie jak rywale wiele sytuacji na zdobycie bramki. Ten mecz mógł się podobać kibicom – grały zespoły nastawione na atakowanie, na zadawanie ciosów. W doliczonym czasie gry stworzyliśmy sobie dwie doskonałe sytuacje do strzelenia zwycięskiego gola, ale to Sandecja mogła powiedzieć ostatnie słowo. Wyszła z kontrą dwóch na jednego i tylko dzięki obronie Damiana Szydłowskiego uratowaliśmy punkt.

W składzie Sandecji zagrało sześciu zawodników, którzy nominalnie włączeni są do kadry pierwszoligowca. Przeciwko bochnianom zagrali między innymi wspomniany przez trenera BKS Tarasenko, a także Słaby, Szczepański, Danek, Hempel i Piszczek.

Wracając z Nowego Sącza zawodnicy z Bochni odwiedzili w brzeskim szpitalu leżącego na oddziale intensywnej opieki medycznej – swojego klubowego kolegę – Mateusza Krokosza. Obrońca przechodzi leczenie poważnych konsekwencji urazu jakiego nabawił się w meczu z Popradem Rytro.