Siatkarska moc potrzebna na Wisłok

458 0

Wisłok to aktualnie siódma drużyna drugoligowej tabeli. Ekipa ze Strzyżowa ma w swym dorobku dwa zwycięstwa i pięć porażek i tym samym, do zajmującego piątą lokatę Contimaxu, traci pięć oczek. Mając na uwadze tę bardzo krótką prezentację zespołu najbliższych rywali bocheńskiego zespołu nie trudno oprzeć się wrażeniu, że to może być łatwy mecz dla bochnian. A jednak, nic bardziej mylnego. Wystarczy spojrzeć na wynik Wisłoka z poprzedniej kolejki by wyrobić sobie opinię na temat tej drużyny. – Zespół postawił się aspirującej do awansu do pierwszej ligi, ekipie z Sanoka i naprawdę mocno pogroził palcem liderowi tabeli. W siedmiu kolejkach sanoczanie stracili zaledwie trzy sety, a dwa spośród nich urwali im właśnie zawodnicy ze Strzyżowa. Rywale bochnian przegrali we wspomnianym meczu 2:3, ale o ich niezwykłej wręcz zawziętości i wyrwałości świadczyć może chociażby partia druga, wygrana przez nich na przewagi 31:29. Jak będzie na bocheńskiej hali?

– Prawda jest taka, że wszelkie przewidywania zostaną zweryfikowane dopiero przez parkiet, a pewne jest tylko jedno – tego rywala na pewno nie można lekceważyć. Dodatkowo, niech świadczy o tym chociażby przykład potyczek z tą ekipą z zeszłego sezonu. Wtedy to, w pierwszej rundzie Contimax dostał niemałe lanie od Wisłoka, który pokonał go gładko w trzech setach, ale w rundzie drugiej podopieczni Roberta Banaszaka zrewanżowali się w stu procentach i rozprawili się z rywalem w tempie ekspresowym, wygrywając na wyjeździe 3:0. Co czeka kibiców tym razem?

Bochnianie na pewno nie mogą sobie pozwolić na takie otwarcie meczu jakie miało miejsce w ostatnim spotkaniu w Krośnie. Wtedy to za sprawą jednego zawodnika drużyny gospodarzy i jego zagrywek, w oka mgnieniu przegrywali już 1:12, a kolejne akcje wcale nie były lepsze. Pełna koncentracja i pełna siatkarska moc – tego potrzeba bochnianom w spotkaniu ósmej kolejki.