Unisław Team – Solne Miasto Wieliczka 1-1, k. 2-3
Bramki: Daniel Kortas 2′ – Krystian Grochalski 23′
Unisław: Mielniczek, Szydłowski – Czyszek, Belzyt, Kaniewski, Kortas, Kocieniewski, Palmowski, Moranowski, Rakowski.
Solne Miasto: Krystian Jaszczyński, Michał Siwiecki – Norbert Bębenek, Kamil Czajkowski, Michał Czubin, Andrzej Filipek, Łukasz Górski, Krystian Grochalski, Grzegorz Kociołek, Mateusz Korcala, Andrzej Musiał, Dawid Pilch, Robert Ślęczka, Wojciech Przybył.

Mecz finałowy rozpoczął się dla wieliczan najgorzej jak tylko mógł. Już w 2 minucie na prowadzenie wyszli futsaliści z Unisławia, którzy -co warto podkreślić na mistrzostwa przyjechali z dziesiątką zawodników nie wykorzystując limitu 14- osobowego składu. Od tego momentu gracze Konrada Cebuli uzyskali przewagę, ale jak to bywa nie mogli jej przełożyć na bramkę. Kilkukrotnie przed szansą wyrównania stanął najlepszy strzelec MKF-u: Wojciech Przybył. Autor ośmiu bramek nie miał w finale najlepiej nastawionego celownika i swojego imponującego dorobku nie poprawił, choć już przed przerwą mógł popisać się hat-trickiem.

Wieliczanie wyrównali dopiero przed końcem meczu. Jednak do 23 minuty unisławianie bronili się niezwykle dzielnie i szczęśliwie. Swoich okazji nie wykorzystali Przybył (w tym przedłużonego karnego) oraz Michał Czubin. Świetnie w bramce rywali bronił Mielniczek. Gol na 1-1 otworzył przed Solnym Miastem nadzieje na rozstrzygnięcie zawodów w dogrywce. Tak się nie stało znowu z powodu skuteczności. W 29 – ostatniej minucie stuprocentowej sytuacji nie wykorzystał Kamil Czajkowski, a kilka sekund później z kolejnego przedłużonego karnego nie strzelił Przybył.

O losie tytułu mistrzowskiego zadecydowały karne. Po dwóch seriach żaden ze strzelców nie popełnił błędu. Dopiero w ostatniej kolejce Krystian Jaszczyński wybronił strzał Krystiana Belzyta, a formalności dopełnił Przybył.

Solne Miasto od kilku lat notuje widoczny progres. Przed 2 laty w Bochni MKF zajął czwarte miejsce. Przed rokiem w Unisławiu wywalczył wicemistrzostwo. Teraz pozostaje już tylko bronić trofeum.

Klasyfikacja:
1. MKF Solne Miasto Wieliczka
2. Unisław Team
3. Rekord Bielsko Biała
4. BSF Bochnia
5-8. TAF Toruń, UMCS Lublin, Euro Master Głogów, GAF Gliwice
9-12. Junior Hurtap Łęczyca, Clearex Chorzów, Mściwoj Vamos Team Kartuzy, EUK Kraków
13-16. GSF Gliwice, Nbit Gliwice, GKS Futsal Tychy, AZS UG Gdańsk