BLF. Baraż rozstrzygnięty, nagrody rozdane

550 0

W sezonie 2016/2017 w ekstraklasie zagra Dandav. Drużyna z gminy Drwinia, jako beniaminek, najpierw dzielnie odrabiała straty, aby na koniec rundy zająć trzecie miejsce w tabeli I ligi. W barażu o ekstraklasie pokonała ósmy zespół najwyższej klasy rozgrywkowej – Arcom 5-2 (2-2). O losach rywalizacji zadecydowała druga połowa, w której lepiej fizycznie zaprezentowali się pierwszoligowcy, a wśród nich wybijał się Paweł Kołodziej, który zaledwie dwie godziny wcześniej schodził z boiska po 90 minutach gry w czwartoligowych derbach GKS Drwinia z BKS Bochnia.

Po zakończeniu spotkania wręczono dyplomy i puchary przedstawicielom (nielicznym niestety) rywalizujących drużyn. I tak puchary za miejsca na podium ekstraklasy otrzymały drużyny:
Igloo – mistrz, Stalproduktu – wicemistrz oraz Widmatu – trzecie miejsce. Nagrodę Fair Play otrzymał zespół NPDL. Byli wygrani – są też i przegrani. W następnym sezonie w I lidze zagrają: Arcom, Pershing Safe System, KS Husaria Łapczyca.

W I lidze pamiątkowe trofea otrzymał zwycięzca rozgrywek – Imex Brzesko, oldboje Stalproduktu (wicemistrz) oraz Dandav – za zajęcie trzeciego miejsca. Nagrodę Fair Play przyznano Pizza Leonardo.

Oprócz wyróżnień zespołowych , wręczono nagrody dla najlepszych zawodników. W ekstraklasie nagrody otrzymali: Mateusz Więsek (Stalprodukt) – król strzelców z dorobkiem 41 goli, Kamil Rynduch (Igloo) – najlepszy zawodnik sezonu oraz Radosław Radecki (Elektrospec)- najlepszy bramkarz. W I lidze królem strzelców i zarazem najlepszym zawodnikiem został Tomasz Gałka (Bosman)- autor 51 goli. Najlepszym bramkarzem wybrano Kamila Kolanowskiego, który w trakcie sezonu dołączył do Dandavu.

W klasyfikacji typera, w której nagrody ufundował nasz portal, zwyciężył Robert Łacny, który wyprzedził Mateusza Filipka oraz Artura Mikulskiego.