IV liga. Weekend z „naszymi”: wysokie zwycięstwo, cenny remis i bolensa porażka,

488 0

Bochnianie do przerwy w Barcicach utrzymywali cenny dla nich (patrząc na osłabienia kadrowe) bezbramkowy remis, ale początek drugiej odsłony całkowicie wywrócił plany drużyny Sławomira Zubla. Już w po pięciu minutach gry gospodarze cieszyli się z dwubramkowego prowadzenia, a po kolejnych pięciu mieli jednego zawodnika więcej po czerwonej kartce Mateusza Czerneckiego. BKS doznał drugiej porażki z rzędu i to z kolejnym rywalem w walce o awans. Co gorsza w obu meczach: z Lubaniem i Barciczanką zespół Sławomira Zubla stracił aż 10 bramek. Ostatni raz BKS przegrał różnicą pięciu bramek w sezonie 2013/2014 występując jeszcze w rozgrywkach III ligi. Wówczas to pięć goli więcej od bochnian strzelały zespoły Łysicy Bodzentyn (5-0), Korony II Kielce (6-1) oraz Beskidu Andrychów. Porażka z Barciczanką powoduje, że drużyna Sławomira Zubal osunęła się w klasyfikacji na trzecią lokatę, ze stratą punktu do swojego niedzielnego rywala oraz lidera (mecz zaległy). Tyle samo punktów co BKS ma Glinik.

GKS Drwinia zatrzymał regularnie punktujący na początku rundy Glinik Gorlice. Goście do tej pory wygrali wszystkie trzy wiosenne spotkania i to oni byli faworytem meczu. Już w 10 minucie Glinik wyszedł na prowadzenie, ale jeszcze w pierwszej połowie bramką dającą jeden punkt odpowiedział Tomasz Rachwalski. Meczem z Glinikiem GKS kończy serię spotkań z zespołami ze ścisłego czuba tabeli. Już w najbliższą środę czeka go wyjazdowy pojedynek z Popradem Rytro, który ma pięć punktów więcej od drużyny Janusza Piątka. Jak na razie GKS zajmuje 13. lokatę i do bezpiecznego 8. miejsca traci sześć punktów.

Sokół Borzęcin przyjechał do Szaflar spóźniony o dobre pół godziny z powodu awarii autokaru. Szybkie wejście w mecz spowodowało, że podopieczni Romana Ciochonia dali się zaskoczyć już w pierwszych minutach meczu prokurując rzut karny dla miejscowych. Na szczęście dla gości strzelec „jedenastki” sprawdził tylko wytrzymałość poprzeczki. Po słabszym początku, Sokół przejął inicjatywę tworząc liczne sytuacje pod bramką rywali. Do przerwy skończyło się tylko na 1-0, ale po zmianie stron w ciągu kwadransa Sokół wybił Szaflarom jakiekolwiek marzenia na punkt. Tym bardziej, że gospodarze od 73 minuty grali w osłabieniu. Warto odnotować, że dwa gole dla borzęcinian strzelił najbardziej uniwersalny zawodnik drużyny – Daniel Policht. Sokół mając jeden mecz rozegrany więcej jest już piąty w tabeli, ma 33 punkty i do liderującego duetu: Lubań, Barciczanka traci tylko trzy oczka, a do BKS -u i Glinika tylko dwa.

Wyniki 19. kolejki:

Barciczanka Barcice – BKS Bochnia 5-0
Bramki: Marek Maślejak 47′, 50′, Szymon Szteniowicz 65′, Krzysztof Tokarczyk 73′, Artur Majchrowski 90′
Barciczanka: Jakub Bieniek, Michał Gryźlak, Łukasz Krupa, Marek Maślejak, Marek Nowak, Krzysztof Podgórniak (71′ Krzysztof Tokarczyk), Piotr Saratowicz, Szymon Szteniowicz (82′ Artur Majchrowski), Arkadiusz Zawiślan, Tomasz Zawiślan (78′ Przemysław Urasiński ), Yuriy Zinyak.
BKS: Damian Szydłowski – Patryk Górszczyk (68′ Hubert Grodowski), Mateusz Czernecki, Krystian Lewicki (86′ Mateusz Krokosz), Dawid Grzyb, Krzysztof Mazur (78′ Marcin Ochlust), Mateusz Klesiewicz, Arkadiusz Budzyn, Jarosław Siwek, Grzegorz Mus (75′ Karol Mus ), Sławomir Zubel.
Żółte kartki: Podgórniak, Krupa, Zinyak – Zubel, Czernecki, Lewicki,
Czerwona kartka: Czernecki – za 2 żółte (55′)

GKS Drwinia – Glinik Gorlice 1-1
Bramki: Mateusz Jabłczyk 10′ – Tomasz Rachwalski 36′
GKS: Piotr Przybyś, Tomasz Cygan, Wojciech Tomala, Kamil Kular, Wojciech Jurek (57′ Bartłomiej Kudelski), Paweł Kołodziej (87′ Michał Bajda), Mateusz Kaczmarczyk, Kamil Rynduch, Tomasz Rachwalski (53′ Kamil Czajkowski), Ifeanyi Nwachukwu, Kamil Stawiarski (57′ Adrian Jastrzębski).
Glinik: Przemysław Harwat, Tomasz Rząca, Daniel Ogrodnik, Marcin Szary, Dawid Drąg, Dawid Serafin, Krystian Baran (Mateusz Stępień 67, Konrad Czechowicz 75), Damian Wilczkiewicz, Mateusz Jabłczyk, Jakub Dziedzic, Damian Majcher.

LKS Szaflary – Sokół Borzęcin Górny 0-5
Bramki: Daniel Policht 20′, 60′, Rafał Ciesielski 50′, Maciej Strama 80′ -sam., Andrzej Mika 90’+2′
Szaflary: Jakub Nykaza, Dawid Antolak, Radosław Antolak, Dariusz Baboń, Bartłomiej Bielański (55′ Kacper Zubek ), Łukasz Dudzik (60′ Szymon Bierówka ), Dominik Gogolak, Florian Kamiński, Michał Kantor (60′ Maciej Strama), Mariusz Maciaś, Jan Stanczak (79′ Dawid Hajnos).
Sokół: Mariusz Mucek (80′ Bartłomiej Obłąk) – Marcin Rędzina (70′ Dawid Mularz), Łukasz Kulig, Marek Kowalik, Tomasz Moneta (75′ Damian Chudyba)- Jakub Szumlański, Rafał Ciesielski, Sergiusz Kostecki, Mateusz Wawryka – Daniel Policht, Mariusz Czarny (65′ Andrzej Mika).
Żółte kartki: Kantor, Baboń – Policht, Moneta
czerwona kartka: Baboń – 2 żółta – 73′

Skalnik Kamionka Wielka – Poprad Rytro 1-3
KS Tymbark – Sandecja II Nowy Sącz 1-0
Ciężkowianka Ciężkowice – MLKS Żabno 2-0
Tuchovia Tuchów – Watra Białka Tatrzańska 2-2