Piłka ręczna. MOSiR zwycięsko zainaugurował sezon

715 0

KS Azoty Puławy II – MOSiR Bochnia 19-29 (8-14)
MOSiR Bochnia: Tomasz Węgrzyn – Maciej Imiołek 2, Tomasz Orzechowski, Tymoteusz Dobrzański, Adrian Najuch 2, Mateusz Zubik 3, Jakub Jewiarz 1, Filip Pach 9, Mateusz Bujak 3, Sławomir Karwowski 3, Marcin Janas 2, Krzysztof Serwatka, Łukasz Urbanowicz, Adam Janus 2, Jarosław Gut, Mateusz Rogóż 2.
KS Azoty: Robert Kamiński, Tomasz Gugała 1, Jakub Kosiak 3, Piotr Górnik 1, Przemysław Urbaniak 3, Emil Wiejak, Kamil Śliwiński 3, Daniel Sętowski, Sebastian Zapora (bramkarz), Mateusz Górnik 1, Mateusz Flont 4, Jakub Wójcik, Eryk bielawski, Przemysław Domagała 2, Mateusz Prościński, Kacper Mchawrab 1.

Spotkanie inauguracyjne drugoligowy sezon MOSiR-u zostało rozegrane w niedzielę 25 września. Rywalem drużyny trenera Bożka z bezpośrednim zapleczem drużyny Super Ligi – Azoty II Puławy. Tym bardziej cieszy zwycięstwo bochnian. W drużynie gospodarzy wystąpił jeden z czołowych polskich bramkarzy Sebastian Zapora (na co dzień grający w drużynie brązowych medalistów poprzedniego sezonu KS Azoty Puław), który w początkowej fazie meczu przysporzył zespołowi z Bochni trochę problemów.

Początek spotkania nie ułożył się po myśli spadkowicza z I ligi. W trzeciej minucie MOSiR przegrywał 0-2. Kolejne minuty udowodniły jednak, że zespół z Bochni jest zespołem doświadczonym – zdobył 6 bramek z
rzędu, nie tracąc ani jednej. W kolejnych minutach spotkania goście powiększali sukcesywnie przewagę, tracąc małą ilość goli. Wynik ustalił na koniec pierwszej połowy Maciej Imiołek (wynik 8-14).

W drugiej połowie spotkanie było bardziej wyrównane, a bocheńscy szczypiorniści konsekwentnie i sukcesywnie powiększali swoją przewagę. Dobrze funkcjonowała nasza obrona, jak również skuteczna gra naszego
bramkarza Tomasza Węgrzyna
– mówi trener bocheńskiego zespołu Marcin Bożek. – Bardzo dobrze zaprezentował się również najstarszy wychowanek bocheńskiego zespołu – kapitan Filip Pach, zdobywca 9-u bramek. Chciałem
pochwalić całą drużynę za bardzo dobre przygotowanie mentalne do tego spotkania i skuteczną postawę w grze. Czekamy na pierwsze spotkanie w naszej hali, na które serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków i kibiców, licząc na gorący doping, który pełni rolę tzw. ósmego zawodnika w grze. Pozwoli nam to jeszcze bardziej uwierzyć w siebie i przypomnieć sobie dla kogo gr