KU AZS UJK Kielce – MOSiR Bochnia 20:29 (11:11)
MOSiR Bochnia: Tomasz Węgrzyn, Tymoteusz Dobrzański, Adrian Najuch (6 bramek), Mateusz Zubik 1, Dawid kokoszka, Jakub Jewiarz 1, Filip Pach, Hubert Pamuła, Mateusz Bujak, Sławomir Karwowski 9, Marcin
Janas 4, Krzysztof Serwatka, Łukasz Urbanowicz 7, Adam Janus, Jarosław Gut, Mateusz Rogóż (1).
KU AZS UJK Kielce: Filip Jastrząb, Damian Dobrowolski, Przemysław Grzesik, Paweł Papaj (2), Mirosław Curyła (2), Daniel Boszczyk (4), Mateusz Kutwin (1), Piotr Szafarczyk (3), Michał
Czechowski, Bartosz Bednarski (5), Piotr Adach (1), Bartłomiej Zielonko, Wojciech Czerwiński, Michał Głowacki (2), Sergiusz Wojda, Bartłomiej Pióro.

Niecodzienny termin spotkania uwarunkowany był ślubem lidera zespołu – Mateusza Zubika, który tym razem w Kielcach rzucił tylko jedną bramkę. Spotkanie bocheńscy szczypiorniści rozpoczęli od prowadzenia 1:0 po
rzucie Adriana Najucha. Jednak to w dwunastej minucie po rzucie karnym, wykonywanym przez Piotra Szafarczyka to akademicy objęli prowadzenie. W kolejnych minutach bochniakom nie sprzyjało szczęście, gdyż trafiali w
słupki i poprzeczki. W 29 minucie po skutecznym rzucie karnym Sławomira Karwowskiego MOSiR ponownie wyszedł na prowadzenie 10:11, jednak w ostatniej minucie stracił je po rzucie Pawła Papaja ( pełniącego równocześnie funkcję szefa marketingu w kieleckim klubie).

W drugiej części spotkania zespół z Bochni diametralnie zmienił swoją postawę na boisku za sprawą skutecznych kontrataków, zdobywając 13 bramek z rzędu, a tracąc przy tym tylko 2. W 47 minucie po bramce Marcina Janasa MOSiR prowadził 13:24. MOSiR kontrolował spotkanie, a szansę gry dostali wszyscy zawodnicy wpisani do protokołu. Dobre spotkanie rozegrali Łukasz Urbanowicz (7 bramek), Sławomir Karwowski (9) oraz goalkeeper Tomasz Węgrzyn. Spotkanie zakończyło się wynikiem 20:29 na korzyść przyjezdnych. Warto tutaj zaznaczyć, że gospodarze w drugiej połowie zdobyli tylko 9 bramek przy 18 trafionych przez naszych szczypiornistów.

Jest to dla nas ważna wygrana i kolejny krok do mobilizacji zespołu przed najważniejszymi przeciwnkami tych rozgrywek, z którymi spotkamy się w najbliższych tygodniach – mówi trener bocheńskiego zespołu Marcin
Bożek – Wygrywać też trzeba umieć z każdym przeciwnikiem w celu doskonalenia koncentracji tak potrzebnej w szybkiej grze, jaką jest piłka ręczna.

Najbliższy mecz MOSiR rozegra w sobotni wieczór. W Hali Widowiskowo-Sportowej o godz. 19.00 bochnianie podejmą Orła Przeworsk.

W dniu 11 października 2016 roku w wieku 87 lat zmarł, związany z Bochnią, profesor Janusz Żarek, długoletni nauczyciel akademicki w Katedrze Teorii Sportu i Sportów Indywidualnych Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Przez lata pracę akademicką łączył z rozwijaniem swojej pasji jaką była piłka ręczna. W latach 1953-1971 pracował jako trener i działacz Górnika Sokół Bochnia. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w piątek 14 października 2016 roku o godz. 11:00 na cmentarzu komunalnym w Bochni przy ulicy Orackiej.

Źródło: MOSiR Bochnia