Futsal. Pershing i Lemon pierwszymi liderami

466 0

Wydarzeniem 1. kolejki I ligi był pojedynek Bosmana z oldbojami Stalproduktu. Po emocjonującym meczu jedną bramką wygrali ci pierwsi, którzy w tym sezonie grać już będą bez swojej największej gwiazdy – Tomasza Gałki. Liderem ligi jest Pershing, który szybko bo już po czterech minutach prowadził z Versusem 2-0. Później wcale nie było lepiej dla Versusa. Trzy bramki strzelił długo nie oglądany w bocheńskiej lidze Mateusz Goryczka. O jedną bramkę gorszy bilans od lidera ma AR Moto, który bez litości wypunktował Promień Mikluszowice 9-1. Dobrą formę pokazali również szesnastolatkowie z BSF-u, którzy wyraźnie pokonali doświadczony zespół Parkersów.

W Ekstraklasie oczy kibiców zwrócone były na pojedynek mistrza – Igloo z beniaminkiem tej klasy rozgrywkowej – brzeskim Imeksem. Były najlepszy zespół I ligi pokazał w pierwszej połowie meczu swoją wysoką jakość wychodząc na dwubramkowe prowadzenie. Po zmianie stron strzelali już tylko obrońcy tytułu zapewniając sobie zwycięstwo bramką z 36 minuty Mateusza Rogali. Zacięty przebieg miał pojedynek wicemistrza ligi z Transbetem. Dla tych pierwszych bramkę strzelił nowy nabytek Marcin Motak (kiedyś Zetka/Impet) , dla drugich wynik otworzył również nowy – Konrad Kurzywilk (dotychczas Elektrospec). O zwycięstwie Transbetu, co jest pierwszą niespodzianką tego sezonu, zadecydowała lepsza skuteczność pod bramką rywala. Mocno osłabiony Elektrospec będzie długo pamiętał smak Limona. Dzięki temu jednostronnemu spotkaniu, aż sześciu zawodników zespołu „Cytryn” wpisało się na listę strzelców, a cały zespół rozpoczął sezon od pozycji lidera. Remisem zakończył się mecz osiemnastolatków z BSF z byłym mistrzem rozgrywek – Widmatem. Młodzież BSF mimo dwubramkowego prowadzenia do przerwy nie zdołała wywalczyć kompletu punktów, a była nawet blisko porażki, od której dzielił ją nie wykorzystany przez rywali przedłużony rzut karny.