Piłka ręczna. Niespodziewana porażka MOSiR w Katowicach

640 0

MKKS Gloria Katowice – MOSiR Bochnia 35-31 (19-19)
MOSiR: Jarosław Gut, Tomasz Węgrzyn, Krzysztof Serwatka – Maciej Imiołek 6, Mateusz Zubik 6, Filip Pach 6, Mateusz Bujak 6, Jakub Jewiarz 3, Marcin Janas 2, Tomasz Orzechowski 1, Mateusz Rogóż 1, Michał Dobrzański, Tymoteusz Dobrzański, Hubert Pamuła, Łukasz Urbanowicz, Miłosz Gabiga.

Mecz rozpoczął się od prowadzenia gospodarzy i dopiero w 3 minucie po skutecznym rzucie karnym Maciej Imiołek wyrównał na 2:2. Od 10-ej minuty spotkania zawodnicy MOSiR-u zaczęli dominować na boisku i w 22 minucie po rzucie Marcina Janasa wyszli na prowadzenie 12:15. Wbrew oczekiwaniom przyjezdnych gospodarze nie załamali się. W 28 minucie przy wyniku 17:18 szansę na podwyższenie rezultatu miał Maciej Imiołek, ale nie wykorzystał rzutu karnego. Ten błąd zadecydował o tym, że pierwsza połowa w Katowicach zakończyła się remisem 19-19.

W drugiej części, wzrosło tempo spotkania, które coraz bardziej dyktowane było przez gospodarzy. Bochnianie mieli w tej części gry słabą skuteczność rzutową oraz źle interweniowali w obronie. W 47 minucie po rzucie Jakuba Jewiarza podopieczni Marcina Bożka zmniejszyli dystans do katowiczan do jednej bramki (27:26). Niestety kontakt z zespołem gospodarzy nie trwał długo. W ostatnich minutach zawodnicy Glorii zdobyli 8 bramek, bochnianie tylko 5.

Rażącym elementem gry była nasza skuteczność, kiedy to w sytuacjach sam na sam aż siedemnastokrotnie nie potrafiliśmy zdobyć bramki – mówił po meczu trener bochnian Marcin Bożek.- Zespół Katowic zasłużenie wygrał to spotkanie, a nasi szczypiorniści z pokorą przyjęli tę porażkę.