BLF: Sprawa awansu wciąż nierozstrzygnięta

588 0

Pierwsze spotkanie tej serii, rozegrane awansem we środę, w którym Bosman Sport podejmował drugie AR MOTO, zakończyło się zwycięstwem lidera 4:2. (Więcej o meczu TUTAJ ) Porażka AR MOTO spowodowała, że ten klub nie mógł być pewny utrzymania drugiego miejsca na koniec sezonu. I wciąż nie może, ponieważ tylko jeden z dwóch kluczowych w tej kolejce meczów został rozstrzygnięty po myśli tej drużyny.

Pierwszym ze wspomnianych spotkań było starcie Parkers – Domek. Wydawało się, że goście nie mają już szans na wywalczenie awansu, ale korzystny układ wyników oraz fakt, że tej drużynie pozostał jeden mecz więcej do rozegrania spowodował, że promocja wciąż jest teoretycznie możliwa. Aby przedłużyć nadzieje Domek musiał wygrać ten mecz, więc od początku ruszył do ataku, co przyniosło błyskawiczne efekty. W 7. minucie Parkers przegrywali już 0:3 i choć zdołali do przerwy zdobyć dwie bramki, to jednak na półmetku to Domek był na prowadzeniu. Po zmianie stron padło jeszcze więcej bramek. Domek szybko dołożył kolejne trzy trafienia i kontrolował sytuację na boisku. Zespół Parkers zdołał wprawdzie zdobyć dwa gole, ale stracił kolejne trzy i mecz zakończył się wynikiem 4:9. Taki rezultat oznacza, że Domek odrobił trzy punkty straty do AR MOTO i przed ostatnią kolejką ma jeszcze szanse na awans.

W kolejnym spotkaniu starły się zespoły Promień Mikluszowice i Pershing. Zdecydowanym faworytem byli ci drudzy i rzeczywiście odnieśli bardzo wysokie zwycięstwo. Do przerwy prowadzili 4:0, ale w drugiej części dołożyli aż dziewięć trafień i wygrali 13:0. To kolejne bardzo wysokie zwycięstwo ekipy Pershing nad zespołem z dołu tabeli. Nie udało im się jednak pobić rekordu z pierwszej rundy, gdy pokonali Promień aż 16:1.

Na koniec rozegrano teoretycznie najciekawiej zapowiadające się spotkanie. Szósty w tabeli zespół Stalprodukt Oldboys podejmował trzeci BSF U-16. Miejsce sugerowało, że to juniorzy byli faworytem, ale bieżąca forma była czynnikiem przemawiającym na korzyść doświadczonych „Hutników”. BSF U-16 mógł w przypadku zwycięstwa zbliżyć się do drugiego AR MOTO na odległość jednego punktu, ale każdy inny wynik oznaczał odpadnięcie z walki o awans. Spotkanie lepiej rozpoczął Stalprodukt, który na prowadzenie zdołał wyjść już w pierwszej, gola zdobył Daniel Goryczko. Juniorzy jednak nie zrazili się złym początkiem i już w 8. minucie zdołali wyrównać, a chwilę później dołożyli drugą bramkę. Taki wynik utrzymał się do przerwy. W drugiej części znów w bardzo niewielkim odstępie czasowym padły dwa gole, ale tym razem cieszył się z nich Stalprodukt, a hat-trick skompletował Daniel Goryczko. To jednak nie był koniec emocji, ponieważ BSF U-16 zdołał wyrównać po raz kolejny, ale na więcej bramek juniorów już nie było stać tego dnia. Decydujące okazało się trafienie Szczepana Goryczko, które zapewniło „Hutnikom” zwycięstwo 4:3.

W ekstraklasie pewny już pierwszego miejsca Transbet podejmował Lemon FHU. Faworytem był lider, ale tym razem trafił na bardzo zdecydowany opór. Na każdą z dwóch pierwszych bramek ekipy Transbet „Cytrynki” zdołały szybko odpowiedzieć, a w 35. minucie nawet prowadziły 3:2. Lider zdołał jednak wyrównać, a w ostatniej minucie przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę, po bramce zdobytej przez Daniela Bukowca. To kolejny mecz, w którym Transbet długo się męczył, ale ostatecznie zdołał zgarnąć pełną pulę.

W kolejnym meczu BSF Aquer U-18 podejmował Igloo. Mecz lepiej rozpoczęli „Mroźni”, co dotychczas w tym sezonie nie było regułą. Bramkę zdobył Damian Tomczyk. W pierwszej połowie więcej bramek już nie padło, więc na półmetku Igloo prowadziło 1:0. Tuż po przerwie do wyrównania doprowadził jednak Patryk Kura. Dwie minuty później juniorzy znów przegrywali, ponieważ do siatki trafił Dariusz Gałązka. Igloo prowadzenia drugi raz już nie oddało, ponieważ swoje drugie bramki zdobyli Tomczyk i Gałązka. BSF Aquer U-18 zdołał odpowiedzieć tylko jednym golem, zdobytym znów przez Kurę. Wynik 2:4 oznacza, że Igloo przed ostatnią kolejką ma duże szanse na wywalczenie wicemistrzostwa, natomiast juniorzy mogą zająć najwyżej szóstą lokatę.

W następnym spotkaniu faworyzowany Widmat podejmował zdegradowany już Dandav. Drużyna z Grobli znów bardzo dobrze rozpoczęła spotkanie i prowadziła już po trzech minutach. Rezultat korzystny dla niej utrzymał się do 18. minuty. Kolejny raz w tym sezonie tuż po stracie gola gra ekipy Dandav uległa zdecydowanemu pogorszeniu i jeszcze przed przerwą Widmat dołożył drugie trafienie. Obie bramki zdobył Michał Puka. W drugiej części Widmat szybko powiększył przewagę, a gole zdobyli Puka i Przemysław Młynarz. Dandav wprawdzie zdołał odpowiedzieć w 29. minucie, kiedy do końca meczu pozostało jeszcze dużo czasu, ale Widmat nie dał już sobie strzelić żadnego gola. Dandav ostatni punkt wywalczył jeszcze w listopadzie, natomiast trzecia z rzędu wygrana ekipy Widmat przedłuża szanse na zajęcie trzeciego miejsca.

Na koniec rozegrano szlagier tej kolejki. Stawką starcia pomiędzy zespołami Stalprodukt i IMEX było trzecie miejsce. Od początku obie drużyny ruszyły do zdecydowanych ataków i w efekcie po sześciu minutach „Hutnicy” prowadzili 2:1, ponieważ to oni byli bardziej skuteczni w pierwszej fazie meczu. Na kolejną bramkę trzeba było czekać do 14. minuty, kiedy to Stalprodukt dołożył trzecią bramkę. To jednak nie był koniec emocji, ponieważ „Hutnicy” nie zdołali utrzymać prowadzenia jeszcze przed przerwą IMEX zdołał odrobić straty. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 3:3. Po zmianie stron IMEX wyszedł pierwszy raz na prowadzenie, ale w 33. minucie przedłużony rzut karny wykorzystał Mateusz Więsek (był to już trzeci gol tego zawodnika) i znów był remis. Obie drużyny dążyły do zdobycia zwycięskiej bramki, ale do ostatnich sekund nikomu się to nie udało. Spotkanie rozstrzygnęło trafienie Tomasza Gałki, który zapewnił zespołowi IMEX zwycięstwo 5:4 po bardzo emocjonującym meczu i utrzymanie trzeciej pozycji. Stalprodukt natomiast stracił szanse na piąte z rzędu wicemistrzostwo i kolejne w historii podium. Może walczyć już tylko o utrzymanie czwartej lokaty.