Piłka nożna. GKS ograł Tarnovię, Rylovia rozbiła LKS Poręba Spytkowska

829 0

W ostatni już wakacyjny weekend 2022 r. rozegrano naprawdę wiele ciekawych meczów. Udany występ ma za sobą GKS Drwinia, który wysoko pokonał Tarnovię, swoje pierwsze zwycięstwo zanotowała Korona Niedzieliska. W klasie okręgowej hit na swoją korzyść rozstrzygnął Sokół Maszkienice, a Rylovia rozbiła LKS Poręba Spytkowska.

V liga

3. kolejka

sobota, 27 sierpnia
Orkan Szczyrzyc 1–2 Metal Tarnów

GKS Drwinia 4–1 Tarnovia Tarnów
Rafał Ciesielski 35′, Łukasz Kulig 55′, Mateusz Olipra 60′, Michał Bajda 72′ – Czesław Ogorzały 47′

Dunajec Nowy Sącz 4–1 Dunajec Zakliczyn

Watra Białka Tatrzańska 2–3 Sokół Słopnice

Zalesianka Zalesie 5–4 Jarmuta Szczawnica

GLKS Gromnik 2–2 BKS Bochnia
Hubert Skocz 13′, Kacper Musiał 90′ – Dawid Gniadek 35′, Jacek Słota 37′

Tuchovia Tuchów 2–3 Korona Niedzieliska
Szczepan Baran 59′, Bartłomiej Ogiela 78′ – Rafał Augustyn 47′, Sławomir Zubel 84′, 87′

niedziela, 28 sierpnia
Radłovia Radłów 2–1 Kolejarz Stróże
Adrian Rugała 79′, Jan Krok 90+4′ (s.) – Daniel Kmak 33′

Świetny występ ma za sobą ekipa Łukasza Kuliga, bo w jednym z najciekawiej zapowiadających się spotkań kolejki pokonała Tarnovię. Gospodarze zdominowali tarnowską ekipę, która wcześniej wygrała dwa mecze, nie tracąc gola i awansowali na 2. miejsce.

Remis po ciekawym pojedynku z GLKS-em zanotował BKS. Drużyna Wojciecha Tajdusia objęła prowadzenie po trafieniu Huberta Skocza, ale chwilę później poważnej kontuzji doznał Krystian Lewicki, a gospodarze zdobyli dwie bramki. Bochnianie wyrównali rzutem na taśmę, a bohaterem został Kacper Musiał.

Ważne zwycięstwo zanotowała Korona. Wszystkie pięć bramek padło w drugiej połowie, a bohaterem został grający trener ekipy z Niedzielisk, który zdobył dwa gole w ostatnich minutach. Wygrana z „czerwoną latarnią” ligi pozwoliła graczom Korony złapać głęboki oddech, bo awansowali właśnie na 12. miejsce.

Swoje drugie zwycięstwo zanotowała Radłovia. Choć w starciu z Kolejarzem nie była faworytem, a dodatkowo pierwsza straciła gola, to zdołała zaskoczyć gości i zajmuje teraz 3. pozycję.

Klasa okręgowa, grupa bocheńsko-brzeska

3. kolejka

piątek, 26 sierpnia
Błyskawica Proszówki 0-2 Sokół Borzęcin Górny
Krystian Białek 30′, Przemysław Obłąk 80′

Goście sprawili sporego kalibru niespodziankę. W 30. minucie wynik spotkania otworzył Krystian Białek. Gospodarze nie potrafili odpowiedzieć, a do tego czerwoną kartką ukarany został Mariusz Miękina. Chwilę później na 2-0 dla gości podwyższył Przemysław Obłąk. Finalnie Błyskawica kończyła w zaledwie dziewięcioosobowym składzie, bo wcześniej do szatni musiał udać się również Wojciech Pacura. Dla Sokoła była to pierwsza wygrana w tym sezonie, z kolei Błyskawica zanotowała pierwszą porażkę.

Szreniawa Nowy Wiśnicz 2–1 Naprzód Sobolów

Dawid Brydniak 68′, Daniel Turmiński 78′ – Arkadiusz Turakiewicz 65′

WKS wreszcie doczekał się pierwszego zwycięstwa, choć to goście otworzyli wynik meczu. W decydującym momencie miejscowi mogli jednak liczyć na swoich rezerwowych napastników: Dawida Brydniaka oraz Daniela Turmińskiego. Nie przeszkodziło im nawet to, że tuż po wyrównującym golu czerwoną kartką ukarany został Jakub Świątek.

Victoria Porąbka Uszewska 1–4 Ceramika Muchówka
Wojciech Zych 74′ – Marcin Kukla 4′, Dawid Trzmiel 46′, 89′, Jakub Stabrawa 86′

Goście pod wodzą nowego trenera Bartłomieja Hołysta robią wszystko, żeby ten sezony był dla nich znacznie lepszy niż poprzedni. Już na samym początku zdobyli pierwszą bramkę, dobrze rozpoczęli także drugą część i choć Victoria jeszcze się odgryzła, to Ceramika dołożyła dwa gole i wysoko wygrała.

Strażak Mokrzyska 1–1 Novi/Rzezawianka Rzezawa
Damian Żurawski 48′ – Artur Daniec 50′ (s.)

To nie było porywające widowisko. Wszystko co najciekawsze, wydarzyło się tuż po przerwie, gdy bramkę dla gości zdobył Damian Żurawski, a chwilę później gospodarze wyrównali po niefortunnym zagraniu Artura Dańca. Dla Rzezawianki to pierwszy punkt zdobyty po awansie do Klasy okręgowej.

Rylovia Rylowa 7–0 LKS Poręba Spytkowska
Krzysztof Sikora 31′, Michał Motylski 61′, Mateusz Bieniek 65′ (s.), Nikodem Kamysz 67′, Hubert Pukal 71′, 75′, 80′

To miało być ciekawe spotkanie, ale gospodarze zupełnie rozbili niepokonanych wcześniej gości. LKS trzymał się w miarę przez godzinę, jednak później zupełnie ustąpił pola. Gości dobił Hubert Pukal, który skompletował hat-tricka w niespełna dziesięć minut.

Orzeł Dębno 0–2 Sokół Maszkienice
Mateusz Wawryka 32′, Bartosz Kotra 86′

Mecz derbowy w tym momencie zyskał jeszcze większe niż zwykle znaczenie, bo stawką była pozycja lidera. Choć w pierwszych meczach gospodarze zaimponowali swoją postawą, to tym razem Sokół zaprezentował się lepiej i wykorzystał swoje okazje. Prowadzenie zapewnił im doświadczony Mateusz Wawryka, który oddał mocny strzał z ostrego kąta. Miejscowi próbowali odrobić straty, jednak tym razem zabrakło im precyzji. Zwycięstwo Sokoła przypieczętował Kotra, który dopadł do odbitej piłki i z bliska dopełnił formalności.

Jadowniczanka Jadowniki 2–2 Arkadia Olszyny
Michał Żak 73′, Andrzej Stec 90+2′ – Michał Waśko 10′, 85′

Beniaminek był bliski odniesienia drugiej wygranej. Dwukrotnie obejmował prowadzenie po strzałach Michała Waśki, jednak gospodarze walczyli do końca i tym razem zdołali wywalczyć swój pierwszy punkt.

Klasa A Bochnia

Czarni Kobyle 3–2 GKS II Drwinia
Daniel Mikler 14′, 47′ – Łukasz Żak 37′, Wiesław Cholewa 77′, Adrian Janas 81′

Gospodarze zdobyli swoje pierwsze punkty, choć początkowo niewiele na to wskazywało. GKS dwukrotnie objął prowadzenie po strzałach Daniela Miklera, ale w decydującym momencie to gospodarze byli bardziej skuteczni i zdobyli trzy punkty.

Błękitni Krzeczów 0–4 Orzeł Cikowice
Robert Dziwisz 50′, Michał Piński 65′, Konrad Sumara 66′, Kacper Sądel 67′

Gospodarze znów nie zdołali powstrzymać naporu rywali. Drużyna Orła długo biła głową w mur, jednak kiedy już się jej to udało, to zdobyła cztery gole w ciągu nieco ponad kwadransa.

Zryw Królówka 0–5 LKS Trzciana 2000

Sławomir Mech 2′(k.), 21′ (k.), Sławomir Mech 60′ (k.), Damian Gumuliński 38′, Nikodem Cygan 55′

Goście powetowali sobie niepowodzenie w Pucharze Polski, zupełnie dominując ekipę Zrywu. Już w 2. minucie sfaulowany w polu karnym został Kamil Klejdysz, a „jedenastkę” wykorzystał Sławomir Mech. Potem gracz gości wykorzystał jeszcze dwa rzuty karne, kompletując hat-tricka. Pozostałe dwa trafienia padły po strzałach z dystansu. Trzciana 2000 jako jedyna ma w dorobku komplet punktów i awansowała na pozycję lidera.

Nieszkowianka Nieszkowice Małe 2–4 Tarnavia Tarnawa
Maksymilian Opoka 66′, Maciej Broszkiewicz 76′ – Tomasz Klęsk 45+2′, Ryszard Banat 57′, Marcin Kopanica 71′, 74′

Pierwsza część meczu była wyrównana, ale Tarnavia zdołała zdobyć gola „do szatni”. W drugiej części jeszcze powiększyła przewagę i choć miejscowi zdołali się odgryźć, to już szybko ich zapał ostudził Marcin Kopanica. Goście na razie wygrali swoje oba mecze i zapowiada się, że znów są w dobrej formie.

Beskid Żegocina 2–2 Promień Mikluszowice
Janusz Czoch 50′, 75′ – Jakub Kleszcz 88′, Jakub Bąk 90+2′

Hit 3. kolejki zakończył się podziałem punktów. Gospodarze otworzyli wynik tuż po przerwie, gdy szybki atak wykończył Janusz Czoch. Ten sam gracz ładnym strzałem podwyższył na 2-0 i wydawało się, że to miejscowi zdobędą komplet punktów. Tuż przed końcem trafienie kontaktowe dla Promienia zanotował Jakub Kleszcz, a w ostatniej akcji po dośrodkowaniu z rzutu wolnego do wyrównania doprowadził Jakub Bąk.

Macierz Lipnica Murowana 1–1 Górnik Siedlec
Konrad Urbański 54′ – Mateusz Nowak 3′

Kolejny niezbyt udany występ zespołu Mariusza Borka. Już na samym początku podanie Zająca wykorzystał Mateusz Nowak. Gospodarze przeważali cały mecz, jednak stać ich było tylko na wyrównującą bramkę. Górnik pokazał, że w tym sezonie może być trudniejszym rywalem niż przed rokiem i może odebrać punkty nawet silniejszym ekipom.

Żubr Gawłówek 1–2 Husaria Łapczyca
Krystian Guban 6′ – Rafał Natanek 39′, 46′

Gospodarze szybko uzyskali prowadzenie po strzale z dystansu, jednak znów nie byli w stanie zdobyć choćby jednego oczka. Beniaminek z nawiązką odrobił straty, a bohaterem został Rafał Natanek, który najpierw przymierzył zza pola karnego, potem z kolei wykorzystał prostopadłe podanie Dawida Widełki. Husaria może cieszyć się z historycznego pierwszego zwycięstwa w Klasie A.

Klasa B Bochnia

1. kolejka

Ostrowianka Ostrów Królewski 2–2 Raba Książnice
Kacper Śliwa 37′, 51′ – Dariusz Strojny 46′, Konrad Śliwa 63′

Wzmocniona ekipa z Ostrowa dwukrotnie obejmowała prowadzenie, ale nie utrzymała go. Zupełnie przebudowana drużyna Raby na razie nie zachwyciła i przed nią jeszcze dużo pracy, jeśli chce się piąć w górę.

Gryf Chronów 6–3 KR Jodłówka

Gospodarze znów celują w awans. Cztery gole zdobył dla nich Piotr Ćwik, a pięć asyst zanotował Mikhailo Yuriichuk. Goście słabo bronili dostępu do własnej bramki i kolejną kampanię rozpoczęli od falstartu.

Raba Niedary 2–3 Polanka Nieszkowice

Hit kolejki dla gości, choć to goście prowadzili już 2-0 po dwóch bramkach Roberta Piekarza. Tuż przed przerwą gola dla przyjezdnych zdobył Bartłomiej Parwa i było to ważne trafienie, bo Polanka uwierzyła, że może jeszcze wygrać i w ostatnich minutach przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę.