Piłka nożna. BKS spróbuje przełamać passę meczów bez wygranej, hit Klasy A w Cikowicach

602 0

Rozpoczynamy kolejny weekend z lokalnymi rozgrywkami piłkarskimi. Ważne mecze czekają przedstawicieli naszego regionu w V lidze, a na niższych poziomach dojdzie do kilku ciekawie zapowiadających się meczów. Ciekawie powinno być zwłaszcza w bocheńskiej Klasie A, gdzie Orzeł Cikowice zagra z Beskidem Żegocina.

V liga

4. kolejka

Tarnovia Tarnów 3-1 Korona Niedzieliska

Dunajec Zakliczyn 0-4 Tuchovia Tuchów

Sokół Słopnice 3-1 Dunajec Nowy Sącz

BKS Bochnia 0-2 Watra Białka Tatrzańska

Radłovia Radłów 0-1 GLKS Gromnik

Metal Tarnów 0-2 Kolejarz Stróże

Jarmuta Szczawnica 1-5 Orkan Szczyrzyc

GKS Drwinia 3-1 Zalesianka Zalesie

5. kolejka

sobota, 3 września
Zalesianka Zalesie – Tarnovia Tarnów 11:00

Orkan Szczyrzyc – GKS Drwinia 11:00

Dunajec Nowy Sącz – BKS Bochnia 16:00

GLKS Gromnik – Metal Tarnów 17:00

Tuchovia Tuchów – Sokół Słopnice 17:00

Korona Niedzieliska – Dunajec Zakliczyn 17:00

niedziela, 4 września
Kolejarz Stróże – Jarmuta Szczawnica 15:00

Watra Białka Tatrzańska – Radłovia Radłów 16:30

Po wygranej z Zalesianką w środę na fotel lidera zajmuje GKS. Już dziś drwinianie zagrają na wyjeździe z Orkanem Szczyrzyc, który na razie radzi sobie ze zmiennym szczęściem. Co ciekawe, dobrze znana drwinianom z czasów rywalizacji w IV lidze drużyna przegrała swoje oba domowe mecze i wygrała wyjazdowe. GKS postara się teraz przedłużyć tę niepomyślną dla gospodarzy passę.

Po trzech meczach bez wygranej BKS punktów będzie szukał w Nowym Sączu, gdzie zagra z Dunajcem. Rywale na własnym boisku wygrali oba dotychczasowe mecze, ale z drugiej strony bochnianie jeszcze nie przegrali w delegacji. To będzie na pewno bardzo ważny mecz dla obu ekip, a szanse na zwycięstwo trzeba ocenić jako mniej więcej równe.

Kolejny ważny mecz czeka Koronę. Ekipa Sławomira Zubla zagra z zamykającym tabelę Dunajcem Zakliczyn i musi zrobić wszystko, żeby powiększyć swój dorobek. Trudne zadanie przed Radłovią. Rywalem tego zespołu będzie grająca pragmatycznie, ale skutecznie Watra, która w środę pokonała 2-0 BKS.

Klasa okręgowa

4. kolejka

sobota, 3 września
Sokół Borzęcin Górny – Rylovia Rylowa 11:00

LKS Poręba Spytkowska – Strażak Mokrzyska 17:00

niedziela, 4 września
Naprzód Sobolów – Orzeł Dębno 16:00

Szreniawa Nowy Wiśnicz – Jadowniczanka Jadowniki 16:00

Sokół Maszkienice – Victoria Porąbka Uszewska 17:00

Ceramika Muchówka – Błyskawica Proszówki 17:00

Arkadia Olszyny – Novi/Rzezawianka Rzezawa 17:30

Choć w tej kolejce trudno wskazać mecz, który można określić z pełnym przekonaniem mianem hitu, to szykuje się kilka ciekawych pojedynków. Po dwóch zwycięstwach dobrą passę postara się przedłużyć Rylovia, z kolei po klęsce właśnie w starciu z rylowianami pozbierać spróbuje się LKS Poręba Spytkowska.

W niedzielę do Sobolowa przyjedzie podrażniony porażką w derbach Orzeł Dębno, jednak musi nastawić się na zaciekłą rywalizację, bo miejscowi u siebie znów z reguły są bardzo mocni. Pilnie punktów potrzebuje Szreniawa i Jadowniczanka. Obecnie to gospodarze zdają się dysponować mocniejszą kadrą, jednak w tym sezonie przytrafiło się im już kilka potknięć. Lider z Maszkienic podejmie Victorię i w pojedynku z beniaminkiem będzie wyraźnym faworytem.

Ceramika z Błyskawicą w Muchówce spotkały się zaledwie półtora tygodnia temu, a w meczu III rundy Pucharu Polski wygrali goście 4-1. Teraz także to oni powinni zgarnąć komplet punktów. W starciu beniaminków lepiej powinna spisać się Arkadia, która zdaje się być na obecną chwilę najmocniejszą z ekip, które dołączyły do rozgrywek.

Klasa A Bochnia

4. kolejka

sobota, 3 września
LKS Trzciana 2000 – Czarni Kobyle 17:00

Orzeł Cikowice – Beskid Żegocina 17:00

niedziela, 4 września
Husaria Łapczyca – Nieszkowianka Nieszkowice Małe 14:00

GKS II Drwinia – Błękitni Krzeczów 14:00

Tarnavia Tarnawa – Zryw Królówka 17:00

Górnik Siedlec – Promień Mikluszowice 17:00

Macierz Lipnica Murowana – Żubr Gawłówek 17:00

Lider z Trzciany podejmie Czarnych, którzy ostatnio zdołali zaskoczyć GKS II. Choć spotkanie może okazać się zacięte, to faworytem będą miejscowi. Hitem tej kolejki będzie pojedynek Orła z Beskidem. Obie drużyny mają na koncie po 7 punktów i znajdują się w gronie ekip, które powinny walczyć o awans.

Walki na pewno nie zabraknie w starciu Husarii z Nieszkowianką. W poprzednim sezonie, gdy oba zespoły rywalizowały o awans w bocheńskiej Klasie B, spotkały się aż czterokrotnie i to drużyna prowadzona od początku tego roku przez Dariusza Golca wygrała aż trzy mecze, a jeden zakończył się remisem. Każde ze strać było jednak zacięte i teraz na pewno również będzie ciekawie. Po niespodziewanej porażce z Czarnymi zrehabilitować spróbuje się GKS II. Rywalem tej ekipy będzie pozostający bez żadnych zdobyczy zespół Błękitnych.

Imponująca formą Tarnavia zmierzy się z szukającym formy Zrywem. To gospodarze powinni zgarnąć komplet punktów. Na kolejną zdobycz liczy też Promień, który zagra na wyjeździe z czekającym na pierwszą wygraną Górnikiem. Ekipa z Siedlca zdołała już jednak napsuć sporo krwi wyżej notowanym ekipom. Po dwóch remisach na pierwsze zwycięstwo liczy Macierz. Jeśli ekipa trenera Mariusza Borka chce znów walczyć o miejsce w ścisłej czołówce, to musi pokonać Żubra, który o początku tego sezonu chciałby jak najszybciej zapomnieć.

B Klasa Bochnia

2. kolejka

sobota, 3 września
Raba Książnice – KR Jodłówka 16:00

niedziela, 4 września
Polanka Nieszkowice – Gryf Chronów 14:00

Ostrowianka Ostrów Królewski – Raba Niedary 11:00

Hitem tej serii gier będzie rywalizacja Polanki z Gryfem Chronów. Obie drużyny wygrały swoje pierwsze mecze i teraz celują w awans. W pozostałych dwóch meczach także powinno być jednak dość ciekawie, bo w tym sezonie licząca zaledwie sześć drużyn stawka powinna być wyrównana.

Autor: Mateusz Filipek

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *