IV liga. Wyniki 17. kolejki

158 0

Wydarzeniem 17. kolejki IV ligi była wysoka porażka liderującej Wisły II Kraków z Beskidem Andrychów. Krakowianie dotychczas nie przegrali żadnego meczu, a po niespełna 20 minutach spotkania z Beskidem prowadzili 1-0. Przed przerwą jednak stracili aż trzy gole i to w odstępie zaledwie 6 minut.

Sensacyjna porażka poniesiona na własnym stadionie daje nadzieje Orłowi Ryczów na dogonienie rezerw Wisły. Wicelider pokonując pewnie w Rabce zmniejszył straty do lidera do zaledwie 4 punktów. Swój mecz przegrały również rezerwy Termaliki, o którym napisaliśmy TUTAJ.

Dystans do krakowian zmniejszył również LKS Jawiszowice. Trzeci zespół ligowej klasyfikacji niemal rzutem na taśmę, w 85 minucie zadał decydujący cios w wyjazdowej konfrontacji z Kalwarianką. Co ciekawe decydujący gol padł z rzutu karnego, chwilę po tym, gdy z boiska zostali usunięci zawodnicy Kalwarianki: Kamil Bentkowski i Łukasz Burliga , a kilka minut wcześniej Nikodem Wszołek. Trafienia na wagę zwycięstw w ostatnich fragmentach meczu odnotowano w Limanowej, gdzie Limanovia pokonała Poprad oraz w Nowej Wsi, gdzie Dalin w meczu z autsajderem -również w doliczonym już czasie gry zapewnił sobie zwycięstwo. Już po upływie 90 regulaminowych minut gry bramkę strzelili także zawodnicy Watry tym samym zamykając zacięty ligowy pojedynek z Wolanią.  Cenne zwycięstwo nad Glinikiem odniósł Lubań Maniowy, co ciekawe aż trzy bramki w tym spotkaniu padły strzałach z rzutów karnych.

Wyniki 17. kolejki IV ligi:

BKS Bochnia       –             Bruk-Bet Termalica II Nieciecza  4-0

Bramki: Marcin Kołton 31′, Kacper Klimek 33′, Mariusz Łyduch 65′, Artur Majcher 74′.

Watra Białka Tatrzańska               – Wolania Wola Rzędzińska 3-1

Bramki: Karol Płonka 43′, Marcin Młynarski 67′, Aleksander Zębala 90′ – Paweł Węgrzyn 42′

Wisła II Kraków – Beskid Andrychów         1-5

Bramki: Dominik Sarga 19′ – Dawid Nagi 29′, Wiktor Kołodziej 31′, Jakub Raszka 35′, Jakub Raszka 67, Patryk Koim 73′.

Glinik Gorlice      – Lubań Maniowy             2-3

Bramki: Kacper Piotrowski 59′, Piotr Gogola 74′ – Oleksij Zaika 7′, 86′, Tomasz Magdziarczyk 21′

Wierchy Rabka Zdrój – Orzeł Ryczów 0-5

Bramki: Krzysztof Bociek 15′, 20′, Kacper Kopczak 23′, Adrian Surówka 29′, Tomasz Ciećko 90’+1′

Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska – LKS Jawiszowice 1-2

Bramki: Rafał Boguski 22′ – Adrian Korczyk 13′, Eryk Ceglarz 85′

Niwa Nowa Wieś – Dalin Myślenice 0-1

Bramka: Michał Cienkosz 90′

Limanovia Limanowa – Poprad Muszyna 2-1

Bramki: Paweł Kulig 70′, 90′ – Dawid Dyląg 53′

Unia Oświęcim – MKS Trzebinia 2-0

Bramki: Marcin Kateusz 64′, Olivier Kowalski 78′