Klasa okręgowa. Wpadki faworytów i jednostronne mecze na koniec rundy

539 0

Kończąca rundę jesienną 13. kolejka dostarczyła nam sporo niespodzianek. Przede wszystkim potknięcia zanotowały Sokół Maszkienice oraz Okocimski II Brzesko. To spowodowało, że różnice pomiędzy dorobkami ekip z czołówki wyraźnie się zmniejszyły, co zwiastuje nam niezwykle ciekawą drugą połowę sezonu.

LKS Poręba Spytkowska 0-4 Orzeł Cikowice
Bartłomiej Tacik 21′, 62′ Adam Dunaj 36′, Michał Piński 48′

Dobrze dysponowana pod koniec rundy ekipa beniaminka była wyraźnym faworytem spotkania i nie zawiodła. Orzeł dość szybko objął prowadzenie, a potem spokojnie dokładał kolejne gole, kontrolując przebieg spotkania. Po wygranej podopieczni trenera Sławomira Siodlarza wspięli się na 9. miejsce. Był to niestety kolejny w tej rundzie gładko przegrany mecz LKS-u.

Błyskawica Proszówki 3-0 Sokół Maszkienice
Piotr Filipek 38′, Karol Filipek 69′, 72′

Tydzień temu zespół Mateusza Cieśli wysoko przegrał z Rylovią, ale teraz powetował sobie to niepowodzenie w wielkim stylu. Wynik rywalizacji pod koniec pierwszej połowy otworzył Piotr Filipek. Goście musieli podjąć większe ryzyko, co miejscowi skrzętnie wykorzystali. Dwa trafienia Karola Filipka rozstrzygnęły losy rywalizacji. Sokół zakończył rundę na pozycji lidera, ale stracił część przewagi. Błyskawica ma teraz o 5 punktów mniej, co z pewnością jest stratą możliwą do odrobienia.

Jadowniczanka Jadowniki 3-0 GOSiR Novi/Rzezawianka Rzezawa
Andrzej Stec 40′, Michał Żak 45+1′, Tomasz Gałka 77′

Także drugi z outsiderów nie był w stanie nawiązać równorzędnej rywalizacji ze swoim przeciwnikiem. Wprawdzie wynik bezbramkowy utrzymał się niemal do przerwy, ale kiedy już gospodarze zdobyli pierwszego gola, to zaraz dołożyli drugie trafienie. W drugiej połowie goście nie byli już w stanie odrobić strat. Wygraną Jadowniczanki przypieczętował Tomasz Gałka.

Ceramika Muchówka 0-4 Szreniawa Nowy Wiśnicz
Piotr Kokoszka 57′ (k.), Krystian Kita 69′, Artur Duś 79′ (s.), Krystian Kita 84′

Derby gminy Nowy Wiśnicz zakończyły się wysokim zwycięstwem znajdującej się na fali drużyny Tomasza Rogóża. Z pewnością duży wpływ na przebieg rywalizacji miał fakt, że już w 40. minucie czerwoną kartką ukarany został Maksymilian Jarosz. W przewadze Szreniawa poradziła sobie z rywalami, choć potrzebowała rzutu karnego, by przełamać ich opór. Dla zespołu z Nowego Wiśnicza była to już piąta z rzędu wygrana w lidze. Strata zaledwie czterech punktów do Sokoła powoduje, że na poważnie dołączył on do grona ekip walczących o najwyższe cele. Ceramika po słabym finiszu spadła na odległe 11. miejsce.

Victoria Porąbka Uszewska 0-3 Rylovia Rylowa
Hubert Pukal 44′ (k.), Krzysztof Sikora 70′, Tomasz Wojewoda 90′

Kolejny jednostronny mecz. Wprawdzie goście wynik otworzyli dopiero tuż przed przerwą, gdy rzut karny wykorzystał Hubert Pukal, ale od tego momentu mieli mecz pod kontrolą. Dwa gole w drugiej połowie przypieczętowały sukces, który, jak się później okazało, dał drużynie Piotra Stawarza awans na pozycję wicelidera. Szczęście w nieszczęściu Victorii polega na tym, że w tej rundzie znalazły się aż dwie drużyny, które nękane są jeszcze poważniejszymi problemami, dzięki czemu zajmuje przynajmniej 12. miejsce.

Okocimski Brzesko 1-2 Strażak Mokrzyska
Igor Uryga 7′ – Marek Handzlik 21′, Dawid Kurek 60′

Gospodarze stanęli przed szansą na dogonienie Sokoła Maszkienice, ale aby tego dokonać musieli pokonać lokalnego rywala. Początkowo bardzo się do realizacji tego celu przybliżyli, bo szybko objęli prowadzenie po strzale Igora Urygi. Goście nie zamierzali się poddawać. Szybko wyrównanie zapewnił im niezawodny Marek Handzlik, a niedługo po przerwie trafienie dołożył Dawid Kurek. „Piwosze” próbowali odrobić stratę, ale nie dali rady. Porażka OKS-u II kosztowała go spadek na 3. miejsce. Strażak skończył rundę na 7. pozycji.

Naprzód Sobolów 8-2 Arkadia Olszyny
Kamil Węglarz 14′, 46′, Błażej Pieprzyk 16′, Dawid Serafin 30′, 54′, Wojciech Klebert 45′, 71′, Krystian Pilch 63′ – Kacper Szostek 11′, Michał Kuboń 34′

Przed tą serią obie drużyny miały na koncie po 19 punktów, ale ich spotkanie było bardzo jednostronne. To Arkadia objęła prowadzenie, ale po zdecydowanej odpowiedzi miejscowych pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 4-2. W drugiej części grał już tylko zespół z Sobolowa, dzięki czemu odniósł kolejne wysokie zwycięstwo w tej rundzie.

1. Sokół Maszkienice 13 31 41-16
2. Rylovia Rylowa 13 29 32-14
3. Okocimski KS II Brzesko 13 28 35-16
4. Szreniawa Nowy Wiśnicz 13 27 39-22
5. Błyskawica Proszówki 13 26 40-22
6. Naprzód Sobolów 13 22 38-24
7. Strażak Mokrzyska 13 22 29-19
8. Arkadia Olszyny 13 19 30-31