Fogo Futsal Ekstraklasa. Rozczarowujący remis BSF-u

95 0

Rozwiały się już wszystkie niewiadome, dotyczące sezonu zasadniczego. Ostatecznie po 30. kolejce kolejność ekip na miejscach od pierwszego do szóstego nie uległa zmianie, ponieważ najmocniejsze trzy drużyny solidarnie wygrały swoje mecze, z kolei kolejne trzy nie były w stanie wygrać. W tej drugiej grupie znalazł się BSF, który jedynie zremisował z Eurobusem. Takie rozstrzygnięcia powodują, że w I rundzie play-offów BSF zagra z Piastem Gliwice.

Eurobus Przemyśl 2-2 BSF ABJ Powiat Bochnia
Mateusz Wanat 5′, Hryhorij Zańko 25′ – Minor Cabalceta 20′, 25′

BSF: Kevin Kollar, Dominik Kamiński, Oskar Piwowarczyk – Adam Wędzony, Wojciech Przybył, Łukasz Biel, Arkadiusz Budzyn, Mateusz Prokop, Minor Cabalceta, Kamil Surmiak, Sebastian Leszczak, Iwo Wolnik, Ivan Petrović, Wojciech Doroszkiewicz. Trener: Antun Bacić.

Osłabieni brakiem Sebastiana Leszczaka oraz Pedro Pereiry bochnianie od początku meczu mieli spore kłopoty. Już w 5. minucie dali się zaskoczyć, a bramkę otwierającą wynik zdobył Mateusz Wanat. Na szczęście dla bochnian mieli oni w swoich szeregach Minora Cabalcetę. Kostarykanin wyrównał tuż przed przerwą i dał drużynie Antuna Bacicia szansę na uzyskanie rozstawienia w play-offach. Początek drugiej połowy nie był znów udany, ponieważ Eurobus drugi raz zyskał prowadzenie, tym razem po strzale Hryhorija Zańki. Odpowiedź BSF-u była błyskawiczna, a główną rolę znów odegrał Cabalceta.

Niestety remis nie urządzał bochnian, a na zdobycie kolejnych goli zabrakło im sił oraz pomysłu. Remis oznacza, że BSF zakończył sezon na 6. miejscu i w I rundzie zagra z Piastem Gliwice, z którym stoczył dwa zacięte boje, a jeden z nich zdołał wygrać (2-3 i 4-3).