Fogo Futsal Ekstraklasa. BSF rozpoczyna play-offy

138 0

Już dziś o godz. 19 BSF ABJ Powiat Bochnia zmierzy się z Piastem Gliwice w pierwszym meczu I rundy play-offs. Dla bochnian będzie to debiut w tym etapie rozgrywek.

Play-offy w Fogo Futsal Ekstraklasie zostały przywrócone po wielu latach przerwy przed sezonem 2022/23 i od razu wprowadziły większe emocje. Choć sezon zasadniczy ze sporą przewagą wygrał Rekord Bielsko-Biała, to w finale został rozbity przez Constract Lubawa 3-0 i to ekipa Dawida Grubalskiego sięgnęła wówczas po swój pierwszy tytuł mistrzowski. Teraz zespoły zamieniły się miejscami i to lubawianie przystąpią do decydującego etapu z 1. miejsca. Trzeci ponownie był Piast, czwarty znów GI Malepszy Leszno. Dreman z 7. miejsca przesunął się na 5. W play-offach zagrają pierwszy raz oprócz BSF-u także Legia oraz Widzew, które zajęły miejsca Red Dragons Pniewy, Jagielloni oraz FC Toruń.

W sezonie zasadniczym obie drużyny spotkały się dwukrotnie. Za każdym razem faworytem był Piast, ale podopieczni Orlando Duarte wygrali jedynie na własnym boisku i to po zaciętym pojedynku 3-2. W rewanżu BSF w świetnym stylu odwrócił wynik z 1-3 na 4-3. Piast w sezonie zasadniczym był drugi pod względem zdobytych bramek (150) i drugi pod względem najmniejszej ilości straconych (52), notując świetny bilans +98, ale jak już został wyżej wspominane, to wystarczyło tylko do zajęcia 3. miejsca. Motorem napędowym drużyny są zawodnicy zagraniczni, przede wszystkim z Brazylii i Portugalii. Aż ośmiu graczy zgromadziło dwucyfrową liczbę bramek. Najwięcej – po 18 – zdobyli Edgar Varela oraz Rafael Cadini. W kadrze Piasta jest również Piotr Matras, który w poprzednim sezonie był kapitanem BSF-u, ale jak na razie na pewno nie ogrywa tak istotnej roli, jak by chciał. Dotychczas zapisał na swoje konto 4 trafienia.

Dziś trener Antun Bacić na pewno nie będzie mógł skorzystać z kontuzjowanego Sebastiana Leszczaka, ale pozostali zawodnicy powinni być do dyspozycji. Do gry po zawieszeniu wrócić może Pedro Pereira. Bochnianie znów skazywani są na porażkę, jednak na pewno już nikt nie ośmieli się ich zlekceważyć. Do II rundy awansuje zespół, który zdoła wygrać dwa spotkania. Przy remisie w regulaminowym czasie gry rozgrywana będzie dogrywka (2x 5 min) i ewentualnie rzuty karne.

1/4 finału

Pierwsze mecze, 24 kwietnia:
BSF ABJ Powiat Bochnia – Piast Gliwice 19:00

Dreman Opole Komprachcice – Futsal Leszno 19:00

Widzew Łódź – Constract Lubawa 20:00

Legia Warszawa – Rekord Bielsko-Biała 20:00

Drugie mecze, 27 kwietnia:
Piast Gliwice – BSF ABJ Powiat Bochnia 18:00

Constract Lubawa – Widzew Łódź 18:00

Rekord Bielsko-Biała – Legia Warszawa 19:00

Futsal Leszno – Dreman Opole Komprachcice 19:00

Autor: Mateusz Filipek

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *