Wystartowała I liga młodzików. MOSiR pokonał Okocimskiego

607 0

MOSiR Bochnia – Okocimski KS 3:1 (0:0)
MOSiR Bochnia: Krystian Słonina, Karol Cieśla, Mikołaj Kita, Sebastian Liszka, Jakub Mazanek, Jakub Noskowiak, Paweł Palej, Mateusz Płaza, Maksymilian Rachwał (kapitan), Marcin Stopa, Filip Styrna.

Młodzicy MOSiR Bochnia gościli zespół Okocimskiego Klubu Sportowego. Derby okazały się bardzo emocjonującym spotkaniem. Pierwsza połowa była w miarę wyrównana z lekką przewagą gospodarzy. Szkoda, iż wówczas nie zostało wykorzystanych kilka dogodnych dla bochnian sytuacji. W drugiej połowie początek należał do gości, którzy w 39 minucie zdobyli pierwszą i jak się później okazało ostatnią w tym meczu bramkę, autorstwa Kamila Płońskiego i zaczęli prowadzić 1:0.

Dopiero po stracie bramki gospodarze zaczęli stwarzać większe zagrożenie. W 52 minucie uderzeniem z dystansu pod poprzeczkę Filip Styrna doprowadził do remisu. Chwilę później indywidualna akcja Maksymiliana Rachfała i dobitka jego strzału przez Pawła Paleja dała prowadzenie MOSiR-owi. W 57 minucie kapitan zespołu Maksymilian Rachwał
podwyższył wynik na 3:1.

Udało się odwrócić losy meczu mimo trudności na początku drugiej połowy – mówi zadowolony z pierwszego spotkania młodzików trener bochnian Mirosław Sobieszczyk. To ważne, że chłopcy po pierwszej stracie potrafili nabrać wiatru w skrzydła i na tyle zmobilizować, by odnieść piękne zwycięstwo.