A klasa Bochnia: Potknięcie Raby, Górnik wciąż walczy o awans

575 0

Dzięki zwycięstwu Raby (1:0) w bezpośrednim starciu przewaga tego zespołu nad Górnikiem Siedlec wzrosła do sześciu punktów. Po 23. kolejce różnica w dorobku obu zespołów zmniejszyła się jednak do czterech „oczek”.

23. kolejka rozpoczęła się właśnie w Siedlcu, gdzie Górnik zagrał z bardzo osłabioną Borkowianką. Choć goście początkowo nie mieli nawet pełnego składu, to jednak nie dali się łatwo pokonać. Na bramkę Dawida Rasia szybko odpowiedział Damian Tomczyk. Górnik rozstrzygnął mecz na swoją korzyść dopiero w 84. minucie, kiedy po raz drugi piłkę do bramki skierował Raś.

Przewaga Raby stopniała, ponieważ zespół ten przywiózł tylko jeden punkt z Trzciany, gdzie zremisował 1:1 z miejscowym LKS 2000. Już w 3. minucie gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Marcin Ujejski. W 40. minucie wyrównał Kacper Tabor. W drugiej części meczu żadna z drużyn nie zdołała trafić zdobyć bramki i dość nieoczekiwanie zakończył się on remisem.

W derbach gminy Nowy Wiśnicz lepsza okazała się Szreniawa. Zespół ten zdołał pokonać 1:0 Ceramikę Muchówka po trafieniu Bartłomieja Sowińskiego w 43. minucie i awansował na 6. pozycję kosztem swojego rywala. Spotkanie było bardzo zacięte, a zawodnicy obu zespołów zobaczyli w sumie aż siedem żółtych kartek.

Kolejny dobry wynik zanotowała Błyskawica Proszówki. Tym razem drużyna udała się na daleki wyjazd do Żegociny, gdzie wygrała z Beskidem 3:2. Goście wyszli na prowadzenie po bramce Wojciecha Sawickiego, na którego szybko pięknym strzałem odpowiedział Konrad Łękawa. W drugiej część spotkania lepiej rozpoczął z kolei Beskid, a bramkę na 2:1 zdobył Daniel Dudek. Końcowy fragment spotkania należał jednak do gości. Najpierw drugiego gola strzelił Sawicki, a decydującą bramkę zdobył niezawodny ostatnio Eliasz Dudek. Gospodarze mieli jednak wielkie pretensje do sędziego za uznanie trzeciego gola dla gości, ponieważ, według nich, zawodnik Błyskawicy znajdował się na spalonym.

Minimalne szanse na awans zachowała Victoria Słomka, która pokonała na własnym boisku Orła Cikowice. Wprawdzie to goście objęli prowadzenie po golu Wojciecha Szewczyka, jednak w drugiej części meczu Victoria przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę po bramkach Karola Korty i Marcina Ochlusta. Mało prawdopodobne, by Victora zakończyła sezon poniżej podium, ponieważ wypracowała sporą przewagę nad zespołami zajmującymi niższe pozycje. Orzeł tymczasem spisuje się w rundzie wiosennej nieco słabiej niż jesienią i spadł po tej kolejce na 11. pozycję.

Złą passę zdołali przełamać Czarni Kobyle, którzy pokonali na wyjeździe Żubra Gawłówek. Dla gości było to dopiero drugie zwycięstwo w obecnym sezonie. Decydującą bramkę zdobył pięknym strzałem Marcin Serwatka w 56. minucie spotkania. U Czarnych znów zawiodła skuteczność, bo dogodnych okazji stworzyli sobie znacznie więcej, ale tym razem potrafili zachować czyste konto po stronie strat. Żubr to prawdopodobnie najbardziej nieprzewidywalny zespół w stawce. W tej rundzie potrafił już pokonać mocną Borkowiankę (2:0) i zremisować z Górnikiem Siedlec (2:2), by przegrać z Błękitnymi Krzeczów (2:3), czy Beskidem Żegocina (2:3), a teraz z Czarnymi.

Zespół z Kobyla do 13. pozycji traci dwa punkty, ponieważ Błękitni nie zdołali choćby zremisować z drużyną GKS II Drwinia. Wprawdzie drużyna z Krzeczowa wyszła na prowadzenie po trafieniu Michała Zuzi, ale w drugiej części na gola wyrównującego strzelił Daniel Mikler. Wynik remisowy utrzymywał się aż do 83. minuty, kiedy drugą bramkę dla gości zdobył Kamil Babkiewicz, a tuż przed końcem spotkania Błękitnych dobił Mateusz Bochenek. Zdobycz punktowa sprawiła, że GKS II awansował na 4. pozycję w tabeli.

Kolejka 23. – 26-27 maja
Żubr Gawłówek 0-1 Czarni Kobyle
Beskid Żegocina 2-3 Błyskawica Proszówki
Błękitni Krzeczów 1-3 GKS II Drwinia
Victoria Słomka 2-1 Orzeł Cikowice
Szreniawa Nowy Wiśnicz 1-0 Ceramika Muchówka
LKS Trzciana 2000 1-1 Raba Książnice
Górnik Siedlec 2-1 Borkowianka Borek