IV liga. Trzy kroki do mety

634 0

Tarnovia – GKS 0-0
GKS: Mateusz Cieśla – Krzysztof Stós (70′ Łukasz Fasuga), Paweł Salamon, Wojciech Tomala, Bartłomiej Kudelski, Dominik Pieprzyca, Jakub Berliński (82′ Michał Bajda), Mateusz Kaczmarczyk, Patryk Kura, Sergij Skrypkar (75′ Kamil Stawiarski), Roman Stepankov

GKS wywiózł z trudnego terenu w Tarnowie cenny punkt, który da mu po zakończeniu tej kolejki 10. lokatę. Drwinianie, którzy jeszcze nie są pewni utrzymania w IV lidze zdołali z jednej strony powstrzymać napór gospodarzy (znany z gry w BSF Bochnia – Mateusz Prokop dwukrotnie obił obramowanie bramki GKS), z drugiej zaś strony nie zdołali swoich szans zamienić na bramkę.

BKS zagra na wyjeździe z Wolanią. Jesienią bochnianie pokonali dzisiejszych rywali 1-0. Podobnie jak przed kilkoma miesiącami ekipę Janusza Piątka czeka trudny egzamin. Zespół z Woli Rzędzińskiej znajduje się na 13 miejscu, który nie gwarantuje (zależeć to będzie od tego czy do III ligi awansuje zwycięzca grupy wschodniej IV ligi) utrzymania w przyszłym sezonie. Gospodarze w ostatnich pięciu meczach zdobyli 8 punktów notując między innymi zwycięstwo nad Lubaniem oraz remis z Limanovią. Mimo solidnych wyników muszą cały czas gonić uciekający peleton. BKS przegrał ostatnie trzy mecze ligowe i z dorobkiem 40 punktów (ma do rozegrania jeden mecz więcej – zaległy z Popradem Muszyna) zajmuje 8. pozycję w klasyfikacji.

Program 28. kolejki IV ligi:

mecze środowe:
Tarnovia Tarnów – GKS Drwinia 0-0
Tuchovia Tuchów – Glinik Gorlice 1-3
Polan Żabno – Olimpia Pisarzowa 2-1
Poprad Rytro – Sandecja II Nowy Sącz 0-1

mecze czwartkowe:
Limanovia Limanowa – KS Tymbark 31 maja, 15:00
Wolania Wola Rzędzińska – Bocheński KS 31 maja, 18:00
Lubań Maniowy – Poprad Muszyna 31 maja, 17:00

Watra Białka Tatrzańska – Barciczanka Barcice 31 maja, 16:00

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *