A klasa Bochnia: Nagły zwrot akcji. Teraz to Górnik jest bliżej awansu

512 0

Siedlczanie wygrali bowiem starcie z LKS Trzciana 2000. Od początku zawodów gospodarze byli tylko tłem dla zdeterminowanych gości. Bramki dla Górnika zdobyli Sławomir Siodlarz, Mateusz Nowak (dwie), Dariusz Strojny oraz Miłosz Krysa i mecz zakończył się wynikiem 0:5. Teraz to siedlczanie mają wszystko w swoich rękach. Aby zapewnić sobie awans muszą pokonać w delegacji mocną ostatnio Szreniawę Nowy Wiśnicz.

Dzień wcześniej rozegrano mecz Błyskawica Proszówki – Czarni Kobyle. Zdegradowani już goście niemal od samego wyraźnie ustępowali skutecznym gospodarzom. Trzy gole zdobył bardzo skuteczny w obecnym sezonie Eliasz Dudek (jedną z rzutu karnego), a po trafieniu dołożyli Wojciech Wąsik, Kamil Gicala, Mateusz Kwarta i Aleksander Daczka. Ozdobą spotkania był ostatni gol, autorstwa Daczki, który padł po mocnym i precyzyjnym strzale zza pola karnego. Chwilę wcześniej honorową bramkę dla Czarnych zdobył Mateusz Filipek.

Okazji do przeskoczenia trzeciej Victorii nie wykorzystał GKS II Drwinia, który jedynie zremisował 1:1 z Żubrem Gawłówek. Seria zwycięstw zespołu z Drwini zakończyła się więc na trzech (Błękitni 3:1, Czarni 2:0, Beskid 3:0).

Efektowne zwycięstwo nad Borkowianką odniosła na własnym boisku Szreniawa. Już w 5. minucie bramkę na 1:0 zdobył Paweł Świątek, a chwilę później prowadzenie Szreniawy podwyższył Gabriel Rajca. W końcowym fragmencie meczu Borkowiankę dobili jeszcze Michał Kita i Mateusz Rybacki. Zespół z Wiśnicza przed tygodniem zatrzymał Rabę, a w ostatniej serii spotka się z Górnikiem.

Niezbyt dobrze radzi sobie ostatnio Orzeł Cikowice. Beniaminek w ostatnich czterech spotkaniach zdobył tylko jeden punkt, a tym razem okazał się słabszy od Beskidu Żegocina. Mecz zakończył się wynikiem 3:2 dla zespołu z Żegociny. Orzeł już na pewno zakończy rozgrywki na 11. pozycji. Beskid może jeszcze wyprzedzić 9. Żubra Gawłówek.

Los Czarnych Kobyle podzieli prawdopodobnie zespół Błękitnych Krzeczów. Drużyna ta przegrała 0:3 z Ceramiką Muchówka i wobec niekorzystnych rozstrzygnięć na wyższych poziomach prawdopodobnie opuści poziom klasy A. Gole dla gości zdobywali Michał Mazurek, Marcin Stary i Piotr Łukasik. W 90. minucie czerwoną kartkę otrzymał Tadeusz Gałka z zespołu Błękitnych.

Kolejka 25 – 9-10 czerwca

Błyskawica Proszówki 7-1 Czarni Kobyle
Żubr Gawłówek 1-1 GKS II Drwinia
Beskid Żegocina 3-2 Orzeł Cikowice
Błękitni Krzeczów 0-3 Ceramika Muchówka
Victoria Słomka 1-2 Raba Książnice
Szreniawa Nowy Wiśnicz 4-0 Borkowianka Borek
LKS Trzciana 2000 0-5 Górnik Siedlec