Reklama

A klasa Bochnia: Górnik, czy jednak Raba? Już jutro poznamy najlepszy zespół sezonu 2017/18

Przed ostatnią serią wszystko w swoich rękach ma Górnik. Zespół z Siedlca już po roku może powrócić do ligi okręgowej. Przewaga dwóch punktów nad Rabą nie zapewnia jednak komfortu, ponieważ to klub z Książnic zajmie pierwsze miejsce w przypadku, gdy obie drużyny zgromadzą równą sumę.

Górnik potrzebuje więc wyjazdowego zwycięstwa nad Szreniawą. Drużyna z Wiśnicza po chimerycznej rundzie jesiennej i przeciętnym początku części wiosennej wyraźnie nabrała wiatru w żagle i znacząco poprawiła wyniki. Ostatnie trzy spotkania tego zespołu zakończyły się wygranymi. Najpierw 1:0 z mocną w rundzie wiosennej Ceramiką Muchówka, potem z Rabą 2:1, przez które co drużyna z Książnic straciła pierwszą pozycję, a w poprzedniej kolejce aż 4:0 poległa w starciu ze Szreniawą Borkowianka. Mecz zapowiada się więc bardzo interesująco. Górnik z pewnością musi rozegrać bardzo dobre spotkanie, jeśli chce zgarnąć komplet punktów.

Rabę czeka teoretycznie łatwiejsze zadanie, bo na własnym boisku podejmie Błękitnych Krzeczów, a więc zespół, który już z pewnością zajmie na koniec sezonu 13. pozycję. Rabie pierwsze miejsce może dać jedynie zwycięstwo.

W pozostałych spotkaniach opuszczający A klasę Czarni Kobyle zmierzą się z pewnym zajęcia 12. pozycji zespołem LKS Trzciana 2000, słabnąca w ostatnich tygodniach Borkowianka podejmie Victorię Słomka, która dziś straciła trzecią pozycję na rzecz drużyny GKS II Drwinia, rozbity Orzeł Cikowice zagra z nieprzewidywalnym Żubrem Gawłówek, a Ceramika Muchówka stoczy pojedynek z Beskidem Żegocina. Wszystkie spotkania rozpoczną się o godz. 17.

Już dziś rozgrywki zakończyły Błyskawica Proszówki i GKS II Drwinia. Ich pojedynek zakończył się zwycięstwem zespołu GKS II, co daje tej drużynie awans na trzecią pozycję kosztem Victorii Słomka. Jeśli Victoria nie pokona Borkowianki, to GKS II zajmie miejsce na podium.

Gorąco zachęcamy do relacjonowania przebiegu poszczególnych meczów w komentarzach pod postem!

26. kolejka:
Szreniawa Nowy Wiśnicz – Górnik Siedlec
Błyskawica Proszówki 1-4 GKS II Drwinia
Czarni Kobyle – LKS Trzciana 2000
Borkowianka Borek – Victoria Słomka
Raba Książnice – Błękitni Krzeczów
Ceramika Muchówka – Beskid Żegocina
Orzeł Cikowice – Żubr Gawłówek

Autor: Mateusz Filipek