Reklama

IV liga: Nowy trener BKS -Jerzy Kowalik – i nowy sztab

Jak już wspomnieliśmy informowaliśmy n naszych łamach nowym trenerem BKS Bochnia zostanie Jerzy Kowalik. Szkoleniowiec w swoim sztabie trenerskim współpracować będzie z trójką trenerów: Mariuszem Krzywdą, Marcinem Motakiem i Aleksandrem Koziołem.

Mariusz Krzywda to wychowanek BKS Bochnia, który w ekstraklasie jako zawodnik Iglopolu Dębica i Hutnika Kraków rozegrał 60 spotkań i strzelił w nich 9 goli. To właśnie w Hutniku grał razem z nowym trenerem Bocheńskiego. Ma na swoim koncie również występy w europejskich pucharach. Związany w późniejszym okresie był m.in. z Sandecją Nowy Sącz, Jagiellonią, a następnie przez kilka lat reprezentował BKS. Po odejściu z klubu trenował Czarnych Kobyle i GKS Drwinia, aby ponownie wrócić do Czarnych. To właśnie w tym ostatnim klubie zakończył w roku 2017 swoją piłkarską karierę. W BKS ma odpowiadać za szkolenie napastników.

Marcin Motak jest aktualnym zawodnikiem BKS. Doświadczony obrońca, choć w z racji dobrej gry w powietrzu próbowany również w ataku, od wielu lat reprezentuje BKS, z rocznym epizodem w GKS Drwinia. Wcześniej związany był ze Szreniawą Nowy Wiśnicz. Marcin Motak będzie asystentem pierwszego trenera BKS.

Aleksander Kozioł odpowiadać będzie za szkolenie bramkarzy. Wychowanek Okocimskiego Brzesko, w poprzednim sezonie reprezentował barwy Garbarni Kraków, z którą wywalczył awans do I ligi. Na zapleczu ekstraklasy rozegrał 10 meczów reprezentując barwy „Piwoszy”.