Reklama

Piłka nożna. Jak co roku w Keżmaroku

W ubiegłą sobotę piłkarze Bocheńskiego udali się na coroczną imprezę sportową do Keżmaroku. Drużyna juniorów starszych Piotra Góreckiego wzięła udział w memoriale im. Frantiska Bednarcuka, w którym zmierzył się ze słowackimi drużynami: Odeva Lipany, MKF Keżmarok i MKF Stara Lubownia. Turniej był rozgrywany w systemie każdy z każdym i mecz trwał 2×25 min.

Na początek BKS Bochnia po dobrym meczu i wielu niewykorzystanych sytuacjach przegrał z zespołem Odevy Lipany 1-3 (bramka Mirosława Tabora). W drugim pojedynku rywalem Bocheńskiego był zespół Starej Lubovni, a spotkanie w regulaminowym czasie zakończyło się remisem 2-2 (bramki Jakub Polański, Mirosław Tabor). W serii karnych po strzałach Bartłomieja Chlebka i Mirosława Tabora oraz dwóm wybronionym jedenastkom Kacpra Sobasa zapewnił sobie BKS. Na zakończenie turnieju przeciwnikiem naszych chłopców byli gospodarze MFK Keżmarok. Po dobrym meczu bochnianie zapewnili sobie zwycięstwo 4-2 po golach Bartłomieja Chlebka, Marcina Paleja, Tomasza Palonka oraz Jakuba Polańskiego. W ostatecznym rozrachunku Młoda Bochnia zajęła 2 miejsce w turnieju, a jego najlepszym zawodnikiem uznano Dominika Juszczaka. Najlepszym zawodnikiem BKS został wybrany Piotr Czerwiński.

Skład BKS: Sobas – Palej, Czerwiński, Szot, Chlebek, Juszczak, Satoła, Polański, Waśniowski, Palonek, Tabor, Janas, Musiał

Po memoriale przyszedł czas na starszych panów, którzy pod szyldem „Wychowankowie Romana Kukli” zmierzyli się z miejscowymi oldbojami MFK Keżmarok. Tutaj swoją wyższość pokazali bocheńscy piłkarze wygrywając 6:3. Bramki dla bochnian zdobyli: Krzysztof Styrna 2, Marcin Imiołek, Marcin Motak, Krystian Lewicki.

Informacja nadesłana