Pierwszy sparing BKS na plus

615 0

BKS Bochnia – Wiarusy Igołomia 6-2 (3-1)
Bramki: Krzysztof Satoła 23′, Filip Korta 44′, Palonek 45’+3′, Paweł Szot 51′, Mirosław Tabor 65′, 84′ – Jarosław Siwek 40′, ? 49′.
BKS: Marcin Seweryn – Bartłomiej Chlebek (46′ Daniel Bukowiec), Marcin Motak (46′ Mateusz Mlostek), Marcin Ochlust (46′ Marcin Palej), Tomasz Rachwalski (46′ Czerwiński) – Dominik Juszczak, Krzysztof Satoła (?), Jakub Dobranowski (46′ Filip Korta), testowany (46′ Piotr Kazek) – Mirosław Tabor, Tomasz Palonek (46′ Paweł Szot).

Bochnianie w swoim pierwszym meczu kontrolnym pokonali wysoko, bo aż 6-2 beniaminka krakowskiej ligi okręgowej – Wiarusy Igołómia. W zespole gości (mecz rozegrano na boisku w Chodenicach) zagrali między innymi Jarosław Siwek i Kamil Kolanowski, związanie w przeszłości z BKS. Nie zagrał za to Sławomir Zubel, który być może reprezentować będzie barwy Tarnovii.

Pierwsza bramka dla gospodarzy padła po rzucie rożnym i celnym strzale Krzysztofa Satoły. Wyrównał Jarosław Siwek po indywidualnej akcji, ścięciu do środka i uderzeniu w kierunku tzw. krótkiego słupka. Tuż przed przerwą bochnianie strzelili dwa gole. Najpierw Filip Korta z bliska dobił strzał Tomasza Palonka, a po chwili sam Palonek wykorzystał świetne prostopadłe zagranie Mirosława Tabora i pokonał golkipera Wiarusów w sytuacji sam na sam.

Po zmianie stron jako pierwsi bramkę strzelili goście. W 51 minucie było już jednak 4-2. Tym razem Paweł Szot dobijał z około 25 metrów do pustej bramki piłkę wybitą przez interweniującego bramkarza gości. W 65 minucie najładniejszą bramkę spotkania strzelił Tabor uderzając z około 20 metrów, technicznie w samo okienko bramki przyjezdnych. Ostatni gol również należał do Tabora, który tym samym ustalił wynik meczu na 6-2.