Reklama

Sparingi: Remis Beskidu z Macierzą Lipnica

Wynikiem 2:2 zakończył się rozegrany w niedzielę towarzyski pojedynek Beskidu Żegocina (A klasa Bochnia) z Macierzą Lipnica Murowana (B klasa Bochnia). Dla gospodarzy gole zdobyli Janusz Czoch i Dawid Kuska, a dla gości Artur Burdak i Bartłomiej Kulas.

Obie drużyny wcześnie rozpoczęły przygotowania do nowego sezonu. Beskid w rozgrywkach 2017/18 zajął 10. miejsce w bocheńskiej Klasie A. Kadra zespołu jest jednak dość młoda, co pozwala wierzyć, że w najbliższej przyszłości jej potencjał będzie się stale zwiększał.

Macierz z kolei ma wreszcie wydostać się z Klasy B. Poprzednie dwie próby zakończyły się fiaskiem, ponieważ najpierw silniejsze okazały się Orzeł Cikowice i Błyskawica Proszówki, a poprzednią kampanię klub z Lipnicy zakończył dopiero na 5. pozycji. Teraz ma być inaczej, zwłaszcza że kadrę zespołu prawdopodobnie wzmocni kilku doświadczonych zawodników z przeszłością w lidze okręgowej.

Beskid Żegocina: Karol Kmiecik – Tomasz Krawczyk, Przemysław Czoch, Marek Tomkiewicz, Mateusz Waligóra – Wojciech Ziółkowski, Konrad Łękawa, Karol Kępa – Grzegorz Kłusek Damian Pławecki – Janusz Czoch.
Zagrali także: Patryk Kukla, Dawid Kuska, Łukasz Kuska, Bartłomiej Bukowiec

Macierz: M.Serafin, B.Ciura, Sz.Kulas, M.Krzak, M.Strugała, K.Urbański, T.Bodurka, H.Strugała, K.Urbański, B.Kulas, P.Krzak
Zagrali także: A.Burdak, I.Kulas, B.Strugała, B.Kasprzyk, F.Piotrowski

Autor: Mateusz Filipek