Fortuna I liga: Puszcza rozpocznie sezon w Częstochowie

440 0

Raków to zespół, z którym Puszcza radziła sobie jak dotąd wyjątkowo słabo. W ośmiu meczach ligowych drużyna z Niepołomic nie zdołała wygrać ani raz i wywalczyła jedynie dwa remisy! W poprzednich dwóch sezonach wszystkie cztery starcia zakończyły się zwycięstwem Rakowa.

W Puszczy doszło w czasie letniej przerwy do kilku ciekawych zmian. Zespół opuścił już Maciej Domański, który jeszcze zimą podpisał obowiązujący od 1 lipca 2018 kontrakt z… Rakowem. To bardzo dotkliwa strata, którą jednak ma powetować transfer doświadczonego Kamila Późniaka. 28-letni zawodnik rozegrał łącznie 72 spotkania w Ekstraklasie w czasach gdy reprezentował GKS Bełchatów, Lechię Gdańsk oraz Górnik Łęczna. Ostatnim klubem pomocnika była II-ligowa Gwardia Koszalin. Do Arki Gdynia odszedł podstawowy bramkarz Marcin Staniszewski. Wypożyczeni z Puszczy do innych klubów zostali Jakub Zagórski (Górnik Łęczna), Dominik Zawadzki (ROW Rybnik) oraz Rafał Mikulec (Resovia). W czasie przerwy letniej zespół rozegrał kilka meczów sparingowych. W ostatnim spotkaniu, rozegranym 14 lipca, przegrał aż 0:3 z Cracovią. Wcześniej minimalnie lepsza okazała się Wisła Kraków.

Raków także i przed startem nowego sezonu znajduje się w gronie kandydatów do awansu. Klub właśnie przedłużył kontrakt z trenerem Markiem Papszunem, a w trakcie letniej przerwy dokonał kilku ciekawych wzmocnień. Do zespołu dołączył z Sandecji Nowy Sącz chwalony za ostatni sezon w Ekstraklasie bramkarz Michał Gliwa. Ważnym wzmocnieniem powinien być także wspomniany lider Puszczy z poprzedniego sezonu – Maciej Domański. Filigranowy pomocnik już jutro będzie miał okazję zamierzyć się z kolegami.

Na korzyść Puszczy przemawia fakt, że trener Tomasz Tułacz nie przegrał w żadnym z sezonów swojej pracy w Niepołomicach pierwszego meczu ligowego. Pracę w Puszczy rozpoczął od remisu, sezon później pierwszy pełny sezon również rozpoczął od podziału punktów, a w ubiegłym roku, po powrocie prowadzona przez niego drużyna wygrała z Chojniczanką 2:0. Dla trenera zespołu będzie to mecz rozpoczynający drugą setkę ligowych spotkań w roli szkoleniowca Puszczy.