Reklama

IV liga. BKS z trójką nowych zawodników

BKS Bochnia zgłosił do rozgrywek IV ligi trójkę nowych zawodników: Macieja Rogoża, Kamila Kłuska oraz Ernesta Świętka. Czy wspomniana trójka okaże się wzmocnieniem bocheńskiego czwartoligowca?

Bochnianie w trakcie letnich przygotowań do nowego sezonu zmienili szkoleniowca (Janusza Piątka zastąpił Jerzy Kowalik) oraz w znaczący sposób zmienili swoją kadrę. O odejściach w kadrze ekipy z ulicy Parkowej pisaliśmy TUTAJ. Pora na pierwsze letnie wzmocnienia BKS. Już w piątkowym meczu z Barciczanką zagrać mogą trzej nowo pozyskani byli zawodnicy MKS Trzebinia: Ernest Świętek, Kamil Kłusek oraz Maciej Rogóż.

Kamil Kłusek jest pomocnikiem, ma 25 lat. Do poważnej piłki wszedł z juniorami Cracovii. W sezonie 2011/2012 występował w zespole Młodej Ekstraklasy (19 meczów) ekipy z ulicy Kałuży. Jesienią 2014 roku grał na zasadzie wypożyczenia w drugoligowej Wiśle Puławy. Wystąpił w zaledwie pięciu meczach, w których strzelił jednego gola. po kolejnych dwóch sezonach spędzonych w rezerwach Cracovii, jesień roku 2015 spędził w niemieckim NFV Gelb-Weiß Görlitz 09, dla którego zagrał w 15 meczów. Kolejną rundę spędził w Garbarni. Cały sezon 2016/2017 reprezentował barwy JKS Jarosław (29 meczów i 1 gol). W ostatnim sezonie zagrał ponownie ponad 20 meczów (25) w III lidze, tym razem w Trzebini.

Z Białą Gwiazdą związany jest także trzeci z nowo pozyskanych zawodników BKS – Maciej Rogóż. Reprezentował barwy TS Wisła, Wisły Kraków, grał z nią w Centralnej Lidze Juniorów. Wiosnę spędził w Trzebini. Rogóż gra na bokach formacji obrony bądź pomocy.

Ernest Świętek podobnie jak Kłusek poprzedni sezon spędził w Trzebini. Dwudziestolatek w rozegranych 34 meczach strzelił 2 gole. Może występować w drugiej linii, na skrzydłach oraz ataku. Jest wychowankiem Wisły Kraków.

W rozmowie z naszym portalem szkoleniowiec BKS zaznaczył (TUTAJ), że liczy do końca zamknięcia okienka transferowego na kolejne wzmocnienia swojej kadry.