Reklama

IV liga. Czy Okocimski podbije IV ligę?

Od wyjazdowego meczu z Tarnovią piłkarze Okocimskiego Brzesko rozpoczną rozgrywki IV ligi. Pojedynek z wymagającym rywalem będzie pierwszym testem ekipy trenera Rafała Polichta po wygraniu w cuglach rozgrywek ligi okręgowej.

Brzeszczanie bez porażki zakończyli miniony sezon będąc zdecydowanie najlepszym zespołem w całych rozgrywkach. Dopiero w czerwcowym meczu Pucharu Polski Piwosze znaleźli pogromcę w postaci GKS Drwinia. W przerwie letniej beniaminka z Brzeska wzmocniło czterech zawodników. Są to: Winicjusz Wanicki, Łukasz Kulig, Michał Grzesicki oraz Jakub Duda. Pierwszy z nich jest wychowankiem Dąbrovii Dąbrowa Tarnowska skąd trafił do Termaliki. W zeszłym sezonie został nawet zgłoszony do rozgrywek ekstraklasy ale nie dane mu było w niej zadebiutować. Kulig to brzeszczanin , który wraca do swojego macierzystego klubu po czwartoligowych doświadczeniach z piłką w Borzęcinie oraz Jadownikach. Do Brzeska wraca również Michał Grzesicki, który grywał wcześniej w młodzieżowych zespołach OKS-u i BTS Brzesko. Ostatnio reprezentował barwy trzecioligowych Wiślan Jaśkowice. Jakub Duda jest wychowankiem Ivy Iwkowa. Grał w Okocimskim i BTS. Reprezentował również Stal Mielec, GKS Drwinia oraz ostatnio Olimpię Pisarzowa.

W pierwszym meczu czeka brzeszczan trudny sprawdzian. Tarnovia, która już w poprzednim sezonie była rywalem bardzo niewygodnym, teraz dokonała szeregu wzmocnień. Do Tarnowa przeniósł się w końcu Sławomir Zubel, który biało-czerwonych miał reprezentować już na wiosnę. Do niego dołączyli inni byli zawodnicy BKS Bochnia – Tomasz Marut, Bartosz Tokarczyk, oraz Rafał Kluska. Ponadto Wojciech Mącior (Polan Żabno) i Marcel Nowak (Termalica).

Program 1. kolejki:

Barciczanka Barcice – BKS Bochnia 3-1
Tarnovia Tarnów – Okocimski Brzesko
Dunajec Zakliczyn – GKS Drwinia
LKS Szaflary – Limanovia Limanowa
Orkan Szczyrzyc – Sandecja II Nowy Sącz
Poprad Muszyna – Unia Tarnów
Watra Białka Tatrzańska – Glinik Gorlice
Lubań Maniowy – Olimpia Pisarzowa

Foto: Okocimski.com