Reklama

IV liga. Przed 2 kolejką

W świąteczną środę zostaną rozegrane mecze drugiej kolejki rozgrywek IV ligi. Tylko GKS Drwinia zagra przed swoimi kibicami (z Orkanem), Okocimski i BKS udadzą się na trudne do zdobycia boiska odpowiednio w Gorlicach i Limanowej.

Kolejka została rozpoczęta we wtorek w Szaflarach, gdzie tamtejszy LKS przegrał 0-3 z innym beniaminkiem – Dunajcem Zakliczyn. W środę już o 11 „Piwosze” zagrają w Gorlicach z Glinikiem, który na inaugurację uległ minimalnie, bo 1-0 Watrze (gorliczanie rozegrali także dwa mecze w Pucharze Polski). Przypomnijmy , że brzeszczanie w takim samym stosunku ulegli Tarnovii. O godzinie 17.00. GKS Drwinia podejmie Orkana Szczyrzyc. Sądecki beniaminek w pierwszej kolejce pokonał 1-0 rezerwy Sandecji. Trzy punkty i identyczny bilans bramkowy ma GKS. Podopieczni Mateusza Stańca wygrali na inaugurację w Zakliczynie. Najpóźniej, bo o 18 rozpocznie swój mecz BKS Bochnia. Drużyna Jerzego Kowalika zagra z jednym z faworytów tego i poprzednich sezonów –
Limanovią. Rywale tak jak i BKS zaczęli sezon od falstartu przegrywając 2-1 z beniaminkiem z Szaflar. Ten mecz będzie istotny dla obu drużyn. Dla gospodarzy, którzy po raz kolejny będą chcieli powalczyć o upragniony awans, dla gości – przede wszystkim ze względów prestiżowych. To do Limanovii w ostatnich latach odchodzili zawodnicy z Bocheńskiego (Sebastian Jacak, Karol i Grzegorz Mus, Mateusz Matlęga, Piotr i Paweł Matrasowie), tak też było i tego lata. Drużynę Limanovii zasilili bracia Filipkowie. Kto będzie wygranym w tym meczu? A może będzie dwóch rannych rywali, których remis jakoś szczególnie nie zadowoli? Dowiemy się o tym jeszcze dzisiaj wieczorem.

Program 2. kolejki IV ligi:
LKS Szaflary – Dunajec Zakliczyn 0-3
Glinik Gorlice – Okocimski KBrzesko 11:00
GKS Drwinia – Orkan Szczyrzyc 17:00
Limanovia Limanowa – BKS Bochnia 18:00
Olimpia Pisarzowa – Barciczanka Barcice 17:00
Tarnovia Tarnów – Lubań Maniowy 16:00
Unia Tarnów – Watra Białka Tatrzańska 18:00
Sandecja II Nowy Sącz – Poprad Muszyna 17:00