V liga. Arkadia strzela aż miło. Pierwsza wygrana Rylovii

534 0

Największymi z nich są wyjazdowe i to wysokie porażki Sokoła Maszkienice oraz Jadowniczanki. Pierwszy uległ aż 5-1 w Gnojniku. Pagen rozpoczął mecz bardzo mocno.Już po 8 minutach prowadził 2-0, a po niespełna pół godzinie gry trzema bramkami. Goście honorowe trafienie zaliczyli w momencie, gdy przegrywali już 4-0. Więcej emocji było w Sobolowie. Jadowniczanka dwukrotnie wychodziła na prowadzenie, ale gospodarze jeszcze przed przerwą zdołali odrobić straty. Druga połowa należała jednak już do Naprzodu, który zaaplikował niedawnemu czwartoligowcowi aż trzy bramki. W efekcie tych meczów Jadowniczanka zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. Dwa miejsca wyżej jest Sokół, ale tylko dlatego, że ma lepszy bilans bramkowy. Naprzód jak na razie bardzo pozytywnie zaskakuje i po dwóch meczach jest trzeci. Gnojniczanie awansowali na 9. pozycję.

Podobnie jak Sokół i Jadowniczanka bez punktu pozostaje Tarnavia. Drużyna z gminy Łapanów tym razem uznała wyższość Rzezawianki. Mecz fantastycznie ułożył się dla gospodarzy, którzy po 25 minutach prowadzili 2-0. Nie po raz pierwszy jednak Rzezawiankę z tarapatów wyciągnął Piotr Chruściel, który jeszcze przed przerwą zaliczył hat-tricka, a po zmianie stron ustalił wynik meczu na 2-4. Przełamała się Rylovia, która po porażce i remisie w końcu wywalczyła komplet punktów. Zwycięstwo nad Radłovią nie przyszło jednak łatwo. Podopieczni Piotra Stawarza losy rywalizacji zamknęli dopiero w doliczonym czasie gry drugiej połowy.

Kolejny komplet punktów wywalczył Strażak. Ekipa Marcina Manelskiego pokonała tym razem Orła Dębno. Goście po raz drugi stracili w tym sezonie bramkę na początku drugiej połowy. Tym razem jednak zawodnicy Orła nie zdołali odwrócić losów rywalizacji jak tydzień wcześniej w Gnojniku. Po pierwszej serii meczów Olimpie Bucze i Kąty miały na swoim punkcie po trzy oczka. W bezpośrednim pojedynku, otwierającym 2. kolejkę padł remis, choć aż do 72 minuty bliżsi wygranej byli gospodarze.

Na koniec o meczu lidera. Arkadia mając jeden mecz więcej ma już 9 punktów. W niedzielę ponownie zaaplikowała rywalom kilka celnych ciosów, czego efektem przekonujące zwycięstwo 5-2. Goście dobrze radzili sobie z atutami Arkadii przez pierwszą połowę, która zakończyła się remisem 2-2. Druga połowa rozpoczęła się dla drużyny Mieczysława Żaby od mocnego uderzenia, na które Raba nie zdołała odpowiedzieć. W meczu beniaminków lepszy ten z Olszyn.