Trwają zapisy na bieg „100 km dla Niepodległej”

598 0

Cele imprezy

• Upamiętnienie 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości poprzez ukazanie wartości sportu, który może jednoczyć wszystkich Polaków dla jednego celu jakim jest wspólnota narodowa.
• Zachęcenie do aktywności fizycznej w gronie rodzinnym oraz w różnych grupach społecznych i środowiskowych, w szczególności wśród dzieci i młodzieży.
• Promocja rywalizacji w duchu fair play oraz idei – „ważny jest udział a nie zwycięstwo”
• Identyfikacja z barwami i symbolami narodowymi.

Program imprezy:
godz. 15.30 – start biegu
godz. 15.45 – rozpoczęcie konkurencji sprawnościowych dla dzieci, młodzieży i dorosłych
godz. 18.00 – ogłoszenie wyników i wręczenie nagród

W biegu przewiduje się udział trzech grup biegaczy: Salt Runners Bochnia, Dziki na Stadionie oraz Grupa amatorska.

Każda grupa ma do przebiegnięcia łącznie 100 km, liczy się suma przebiegniętych kilometrów wszystkich osób. Jednocześnie biec może 4 osoby z każdej grupy, zmiany w dowolnym momencie.

W biegu mogą brać udział osoby powyżej 16 roku życia. Trzy grupy biegną równocześnie rywalizując o uzyskanie jak najlepszego czasu. Zwycięska grupa otrzyma pamiątkowy puchar. Każdy z uczestników biegu otrzyma pamiątkową koszulkę i Certyfikat Biegu.

Lubisz biegać? Zgłoś się do grupy amatorskiej! Czekamy na 30 chętnych osób! Lista rezerwowa 10 osób. Liczy się kolejności zgłoszeń!

Zapisy do grupy amatorskiej przyjmowane będą mailowo info@mosirbochnia.pl lub telefonicznie (tel 14 6122540) do dnia 13 września 2018 r.

W tym samym czasie na sztucznej murawie odbędą się konkurencje sprawnościowe dla rożnych grup wiekowych – dzieci młodsze, dzieci starsze, młodzież oraz osoby dorosłe. Każdy znajdzie konkurencję, w której będzie się mógł sprawdzić. Na zwycięzców w każdej kategorii czekają pamiątkowe statuetki oraz dyplomy. Dzieci mogą również liczyć na słodkie „co nieco”….

W trakcie biegu możną będzie skorzystać z dodatkowych atrakcji: mini-wesołe miasteczko, wata cukrowa, balony oraz skosztować naturalnych soków z „Wyspy zdrowia”.

Zachęcamy do kibicowania! Mile widziany udział i kibicowanie w „barwach narodowych”- koszulka, czapeczka, peruka, malowanie twarzy…

Organizator:
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, tel 14 6122540, e-mail:
info@mosirbochnia.pl

Wsparcie:
Gmina Miasta Bochnia, Powiat Bocheński.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *