Bocheńskie 100 km dla Niepodległej

984 0

W biegu wzięły udział trzy grupy biegaczy: Salt Runners Bochnia, Dziki na Stadionie oraz Grupa Amatorska. Każda z nich miała do przebiegnięcia łącznie 100 km – liczyła się suma przebiegniętych kilometrów wszystkich osób w zespole. Trzy grupy biegły równocześnie rywalizując o uzyskanie jak najlepszego czasu. Jednocześnie biec mogły 4 osoby z każdej grupy, zmiany następowały w dowolnym momencie. Pierwsza wymieniony dystans pokonała grupa Dzików z czasem 01:28:39. Na drugim miejscu uplasował się Salt Runners Bochnia z czasem 01:30:19. Trzecie miejsce zajęła Grupa Amatorów z czasem 01:31:31. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowy puchar.

Wśród zmieniających się na trasie biegaczy największy dystans pokonał Robert Bieniek z numerem 203 – 12.46 km. Tuż za nim uplasował się Grzegorz Kaczmarczyk z numerem 207 – 12.104 km. Trzecie miejsce należało do Macieja Noska, biegnącego z numerem 107 – 11.748 km. Każdy z uczestników biegu otrzymał pamiątkową koszulkę i Certyfikat Biegu.

Wyniki 100 km dla Niepodległej – zobacz TUTAJ

Zwycięzcy otrzymali wymienionych wyżej konkurencji sprawnościowych z rąk burmistrza Miasta Bochnia Stefana Kolawińskiego oraz dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni pamiątkowe dyplomy i statuetki.

Podczas trwania imprezy „100 km dla Niepodległej” wokół Stadionu powiewały polskie flagi, a na twarzach części uczestników pojawiły się barwy biało-czerwone. Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy swoim strojem i charakteryzacja nawiązali do barw narodowych.