Koszykówka. Kadetki zagrały w Wołominie

782 0

W miniony weekend 14-16.09.2018 r. koszykarki MOSiR Bochnia uczestniczyły w XVI Turnieju Kadetek (r. 2004) o puchar Burmistrza Wołomina. W turnieju udział wzięły zespoły z Warszawy, Wołomina, Sokołowa, Siedlec i Bydgoszczy.

W piątek bocheńskie koszykarki odniosły remis z bydgoszczankami.

Bochnia – MUKS Bydgoszcz 39:56
Mosirki 2004 rocznik rozegrały w piątek w Wołominie dwa mecze. Pierwszy z MUKS Bydgoszcz przegrały 39:56.
– Słaby początek spotkania, dopiero w 3kwarcie nawiązujemy równą walkę z przeciwnikiem, tracimy tylko 7 punktów – mówi trener bochnianek Rafał Sroka. Niestety ostatnia kwarta należała do Bydgoszczy.

Punkty dla MOSiR: Zając 11, Cabała 8, Kubala 7, Mroczek 5, Gałek 4, Ficek 4

MOSiR Bochnia – Wołomin 62:41
Drugie spotkanie z gospodarzem przebiegało od pierwszej do ostatniej minuty pod dyktando drużyny z Bochni. Wynik końcowy 62:41
Punkty dla MOSiR: Cabała 20, Zając 19, Mroczek 10, Kubala 6, Ficek 5, Gałek 2

Drugi dzień turnieju: sobota

Sokołów Podlaski– Bochnia 67:27

W pierwszym meczu dnia musimy uznać wyższość drużyny starszej (2003 rocznik) i bardziej doświadczonej z Sokołowa Podlaskiego. Po pierwszej połowie przegrywamy -15. Niestety kolejne kwarty to słaba gra drużyny z
Bochni. Wynik końcowy: 67:27

Punkty dla MOSiR: Zając 13, Kubala 4, Cabała 3, Gałek 3, Kural 2, Czaja 2.

MOSiR Bochnia – Siedlce 55:16
W drugim spotkaniu z drużyną z Siedlec agresywna gra na całym placu + dobra skuteczność w ataku daje wygraną 55:16.
Punkty dla MOSiR: Zając 14, Gałek 12, Cabała 7, Czaja 5, Ficek 4, Kural 4, Kubala 4, Starma 2, Francuz 1,

Dzień trzeci – niedziela:

MOSiR Bochnia – LA Basket Warszawa 60:62 (15:14,14:19,14:17,17:12)

Mecz cały czas na styku. W trzeciej kwarcie Warszawa wychodzi na 12 punktowe prowadzenie. Ambitnie grające mosirki szybko odrabiają stratę. Ostatnia kwarta to gra kosz za kosz, pięciokrotnie zmieniała się drużyna
na prowadzeniu, czterokrotnie widniał remis. Jeszcze na 1,5 minuty do końca prowadzimy 57:55, celny rzut za 3 WWA 57:58. W ataku faulowana zawodniczka Wiktoria Zając trafia dwa rzuty osobiste 59:58, ponownie „3”
odpala WWA 58:61. Po rozrysowanej akcji piłka trafia do Magdy Cabała „2punkty” + faul, 60:61. Niestety piłka nie trafia do kosza. Ostatnie sekundy meczu i ponownie Madzia na rzutach osobistych. Niestety wynik się nie zmienia. Faulowane zawodniczki LAB Warszawa równo z syreną końcową poprawiają wynik na 60:62.

Punkty dla MOSiR: Zając 17, Cabała 13, Kubala 11, Ficek 7, Gałek 5, Mroczek 6, Czaja 1

MVP drużyny została Wiktoria Zając.

– Przystąpiliśmy do turnieju jako rocznik młodszy(2004), natomiast była to dobra lekcja gry, dla moich koszykarek, z meczu na mecz radziły sobie coraz lepiej, widać w nich duży potencjał. Szkoda meczu o 3miejce szczególnie że nie trafiliśmy aż 21 razy rzutów osobistych. Były to pierwsze mecze w tym sezonie więc wypada z optymizmem patrzeć w