Piłka ręczna. Bochnianie zaczęli od zwycięstwa

859 0

UKS MOS Bytom – MOSiR Bochnia 29:34 (14:17)
MOSiR Bochnia: Iwo Stopczyński 1, Tomasz Wolnik 3, Michał Jagielski 4, Filip Pach 6, Piotr Sadowicz, Wojciech Magiera 3, Michał Dobrzański 8, Marcin Janas 7, Michał Puchalski, Przemysław Mucha, Szymon Kukułka 1, Maciej Grech 1. Marcin Jakubowski, Maciej Woda.

Spotkanie rozpoczęło się od prowadzenia gospodarzy lecz w 3 minucie po rzucie Marcina Janasa Bochnianie objęli prowadzenie 1:3. Wyrównana walka bramka za bramkę trwała aż do 27 minuty pierwszej połowy, kiedy to notowano wynik 12:12. Ostatnie trzy minuty to cztery bramki zdobyte przez naszych szczypiornistów (w tym trzy zdobył Michał Dobrzański), jednocześnie w tym czasie straciliśmy tylko dwa gole.

W drugiej połowie gospodarze rzucili się z impetem do odrabiania strat, jednak MOSiR lepiej grał w obronie, a nasi nowi bramkarze (Piotr Sądowicz i Michał Puchalski) dobrze spisywali się w bramce. Udany debiut zaliczyli nasi dwaj juniorzy (Grech i Kukułka), którzy zdobyli po jednej bramce. – Obawiałem się tego meczu, gdyż w szeregach zespołu z Bytomia występowali byli zawodnicy Glorii Katowice i Viretu Zawiercie. Ponadto na to spotkanie pojechaliśmy w bardzo odmłodzonym składzie, a jedynymi doświadczonymi graczami byli Janas (8 bramek) i Pach (6 bramek). Początek spotkania w naszym wykonaniu był bardzo nerwowy, przez co popełniliśmy kilka błędów i prostych strat. Pomimo tego sprostaliśmy zadaniu i zasłużenie wywieźliśmy punkty z Bytomia – mówi trener bochnian Marcin Bożek. –

Słowa uznania należą się także Michałowi Jagielskiemu i Wojtkowi Magierze, którzy dobrze zaprezentowali się na tych zawodach, pierwszy raz występując w barwach MOSiR-u. W kolejnym spotkaniu, rozgrywanym w bocheńskiej Hali, wystąpimy już w optymalnym składzie i myślę, że jakoś naszej gry zostanie podniesiona. Zapraszamy wszystkich na ten mecz w najbliższą sobotę 29 września o godz. 19.00. Podejmować będziemy MUKS Siódemkę Mysłowice.