Reklama

Piłka ręczna. Formę bochnian sprawdzi Zagłębie

W trzecim meczu rozgrywek II ligi piłkarzy ręcznych, MOSIR Bochnia zagra w Sosnowcu z tamtejszym Zagłębiem. Początek spotkania w sobotę o godzinie 18.

Rywalem bochnian w trzeciej serii fazy zasadniczej będzie MUKS Zagłębie ZSO 14 Sosnowiec. Sosnowiczanie po dwóch kolejkach rozgrywek mogą pochwalić się jednym zwycięstwem odniesionym w pierwszym meczu sezonu, po rzutach karnych, nad Viretem CMC Zawiercie oraz jedną porażką. W ostatnim meczu podopieczni Grzegorza Mentela gładko, bo aż 33-22, przegrali z jak na razie najefektowniejszą drużyną rozgrywek – SPR Wisłą Sandomierz. Najskuteczniejszym zawodnikiem Zagłębia jest Damian Biernacki, autor jak na razie 16 trafień.

MOSiR w dwóch spotkaniach odniósł komplet zwycięstw, z czego ostatnie z Siódemką Mysłowice dopiero w konkursie rzutów karnych. Podopieczni Marcina Bożka plasują się na trzeciej pozycji w tabeli, za wspomnianą Wisłą oraz NLO SMS ZPRP Kielce. Czy bochnianie po raz kolejny znajdą sposób na wymagającego rywala? Mecz w Sosnowu rozpocznie się w sobotę o godzinie 18.00.

Program 3. kolejki:
MUKS Zagłębie ZSO 14 Sosnowiec – MOSiR Bochnia
UKS MOSM Vocare BPO Bytom – NLO SMS ZPRP Kielce 23 : 35 ( 11 : 18 )
MUKS Siódemka Mysłowice – AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce
VIRET CMC Zawiercie – SPR Wisła Sandomierz