Piłka nożna: ważne wygrane GKS-u i Okocimskiego, Radłovia coraz bliżej awansu

447 0

Minął szybko kolejny weekend, w trakcie którego rozgrywane były spotkania w niższych ligach piłkarskich. Pierwszej porażki w rundzie jesiennej doznał BKS, za to niezwykle ważne zwycięstwa odniosły GKS Drwinia i Okocimski. Sporą przysługę swoim lokalnym rywalom wyświadczyła będącą w niezwykle trudnym położeniu, ale wciąż ambitnie walcząca Rylovia. W klasie okręgowej kolejną porażkę poniosła Błyskawica. Nie zawiodła za to Radłovia, która w ten sposób jeszcze mocniej przybliżyła się do awansu.

26 kolejka:
Metal Tarnów 1-4 Unia Tarnów

Limanovia Limanowa 2-2 Lubań Maniowy

Poprad Muszyna 2-2 Wierchy Rabka Zdrój

Sokół Słopnice 3-0 Wolania Wola Rzędzińska

Bruk-Bet Termalica II Nieciecza 2-0 Glinik Gorlice

Poprad Rytro 0-4 GKS Drwinia

Watra Białka Tatrzańska 0-2 Skalnik Kamionka Wielka

Tarnovia Tarnów 4-1 BKS Bochnia

Rylovia Rylowa 2-1 Orkan Szczyrzyc

Okocimski Brzesko 3-2 Barciczanka Barcice

Bochnianie po świetnych występach od wznowienia rozgrywek tym razem zagrali słabiej i przegrali wyjazdowe spotkanie z Tarnovią. Początek rywalizacji wyglądał z perspektywy drużyny prowadzonej przez trenera Jarosława Ulasa całkiem obiecująco, ale wszystko zmieniło się, gdy czerwoną kartką ukarany został pod koniec pierwszej połowy Bartłomiej Chlebek. Goście wykorzystali przewagę i wygrali 4-1. Honorowe trafienie dla BKS-u zanotował Mariusz Łyduch.

Przebudził się za to GKS Driwnia i pokonał wysoko słabo spisującą się drużynę Popradu Rytro. Mimo trudnego położenia nie poddaje się także Okocimski, który tym razem ograł po zaciętym pojedynku Barciczankę. Większych szans na pozostanie w lidze nie ma już Rylovia, jednak ekipa walczy ambitnie do końca. Tym razem zdołała pokonać 2-1 wyżej notowany zespół Orkanu Szczyrzyc.

Klasa okręgowa:
26. kolejka:

Arkadia Olszyny 2–0 Jadowniczanka Jadowniki

Błyskawica Proszówki 2–3 Raba Książnice

Szreniawa Nowy Wiśnicz 0–0 Naprzód Sobolów

Sokół Maszkienice 1–4 Strażak Mokrzyska

Radłovia Radłów 3–1 Sokół Borzęcin Górny

LUKS Wola Radłowska 2–4 LKS Poręba Spytkowska

Olimpia Bucze 2–1 Olimpia Kąty

pauza: Orzeł Dębno

W klasie okręgowej nie zawiodła Radłovia. Lider odprawił z kwitkiem drużynę Sokoła Borzęcin i nad drugą Błyskawicą ma już sześć punktów przewagi przy jednym meczu rozegranym mniej. Wszystko przez to, że ekipa z Proszówek uległa rewelacyjnie spisującej się w ostatnim czasie Rabie. Spośród zespołów walczących o utrzymanie wygrała Arkadia, przez co teraz w najtrudniejszym położeniu znalazły się Olimpia Kąty, LUKS, Sokół Borzęcin oraz Orzeł Dębno. w
Wciąż na zwycięstwo czeka Naprzód, za to po serii nieudanych występów wygrał LKS Poręba. Te dwie ekipy po dobrej rundzie jesiennej wyraźnie zgubiły dobrą formę.

A-klasa Bochnia:
26. kolejka:

Beskid Żegocina 2-1 Błękitni Krzeczów

Victoria Słomka 5-0 Zryw Królówka

Raba Niedary 1-4 Tarnavia Tarnawa

Żubr Gawłówek 1-4 Orzeł Cikowice

LKS Trzciana 2000 2-2 Górnik Siedlec

Ceramika Muchówka 2-0 GKS II Drwinia

Novi/Rzezawianka Rzezawa 4-3 Czarni Kobyle

pauza: Macierz Lipnica

Wszystko wskazuje na to, że walka o awans rozstrzygnie się pomiędzy Victorią Słomka i Ceramiką Muchówka. Podopieczni Sławomira Siodlarza ograli Zryw, z kolei zespół Mateusza Fortuny rozprawił się z GKS-em II. Dużej sztuki dokonała Novi/Rzezawianka, która w kilka minut odrobiła z nawiązką trzybramkową stratę do Czarnych Kobyle. Podopieczni trenera Mateusza Cieśli wiosną nie potrafią nawiązać do dobrej formy z ostatnich meczów poprzedniej rundy.

A-klasa Brzesko
26. kolejka:

LKS Uszew 6-2 Spółdzielca Grabno

Start 77 Biadoliny Szlacheckie 2-1 Sokół II/Iskra Łęki

Tymon Tymowa 1-0 LKS Gnojnik

Victoria Bielcza 1-5 Korona Niedzieliska

Victoria Porąbka Uszewska 3-2 Kłos Łysa Góra

Grom Sufczyn 0-7 Jedność Paleśnica

Iva Iwkowa 6-2 Jadowniczanka II Jadowniki

W brzeskiej A-klasie już tylko krok od zapewnienia sobie awansu dzieli Koronę Niedzieliska. Ważne zwycięstwo w pojedynku z Sokołem II/Iskrą Łęki odniósł walczący o utrzymanie Start 77. W coraz trudniejszym położeniu za to Grom, który tym razem uległ Jedności Paleśnica.

Autor: Mateusz Filipek

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *