Klasa okręgowa: duże zmiany w Strażaku Mokrzyska

495 0

Trzecia drużyna poprzedniego sezonu do kolejnej kampanii przystąpi w mocno zmienionym składzie. Odeszło kilku ważnych graczy, jednak ich miejsce zajęli nowi.

Prowadzony od pół roku przez trenera Janusza Piątka zespół opuścił Sebastian Urbański, który dołączył do Zrywu Szarów. Barwy tego klubu reprezentował już przed dołączeniem do Strażaka. Na stałe do Bocheńskiego Klubu Sportowego trafił Piotr Janicki, wypożyczony poprzednio na pół roku do ekipy Jarosława Ulasa. Do GKS-u Drwinia przeniósł się z kolei Jakub Duda, który w Strażaku przebywał na zasadzie wypożyczenia z Okocimskiego. Pomocnik w sezonie 2020/21 rozegrał 13 spotkań.

Ich miejsce zajmie aż czterech młodych zawodników pozyskanych z Okocimskiego Brzesko. Karol Płacheta i Jakub Cisoń trafili do Strażaka na zasadzie transferu definitywnego, natomiast Igor Świerczek oraz Łukasz Kołodziej zostali wypożyczeni na rok. Piątym nowym graczem jest Krystian Zdeb, który występuje na pozycji napastnika. Najciekawszym nabytkiem może okazać się jednak Ernest Świętek, który grał w juniorach Wisły Kraków, MKS-ie Trzebinia, a przez ostatnie trzy lata reprezentował BKS. Sam gracz w wywiadzie dla klubowej strony zdradził, że z powodu obowiązków zawodowych nosił się z zamiarem zakończenia przygody z piłką, ale dał się namówić trenerowi Piątkowi. Jeśli nie będzie regularnie trenował, to trudno liczyć, że utrzyma formę prezentowaną w ostatnich latach, jednak na poziomie Klasy okręgowej wciąż może być ważnym elementem ekipy, która znów zapewne będzie chciała walczyć o wysokie cele.

źródło: Strażak Mokrzyska

Autor: Mateusz Filipek

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *