IV liga. Okocimski nie zwalnia tempa

499 0

Siódmy punkt w nowym sezonie IV ligi zdobył Okocimski Brzesko. Podopieczni Mateusza Pawłowicza w sobotnie południe pokonali na własnym stadionie beniaminka rozgrywek – Radłovię Radłów 2-0 (2-0). Bramki dla gospodarzy strzelili: Sebastian Klimczyk w 12′ oraz Aleksander Ślęczka w 45′.

Okocimski Brzesko – Radłovia Radłów 2-0 (2-0)
Bramki: Sebastian Klimczyk 12′, Aleksander Ślęczka 45′

Okocimski po trzech meczach z beniaminkami IV ligi zgromadził 7 punktów. Po inauguracyjnym zwycięstwie w Szczawnicy, remisie na własnym boisku z Kolejarzem, w trzecim meczu pokonał Radłovię 2-0. Gospodarze zaprezentowali się zdecydowanie lepiej od przyjezdnych. Już po 45 minutach Piwosze powinni rozstrzygnąć losy meczu. Zamiast co najmniej trzech, czterech bramek strzelili dwie. Pierwsza w 12 minucie padła po podaniu Aleksandra Ślęczki i strzale Sebastiana Klimczyka zza pola karnego. Drugą zdobył wspomniany Ślęczka uderzając po ziemi z rzutu wolnego z wielką pomocą golkipera Radłovii, który wydawałoby się łatwą piłkę przepuścił miedzy nogami.

Po zmianie stron brzeszczanie nadal prowadzili grę, jednakże dopuszczali rywali do groźnych kontrataków. Kilkukrotnie musiał wykazać się Piotr Zagórowski. Pozyskany z Wisły Kraków bramkarz zaprezentował bardzo dobrą formę kilkukrotnie ratując swój zespół od utraty bramki. Co równie ważne, Zagórowski pozwalał dzięki swojej szybkości oraz grze na przedpolu wysoko przesuwać się linii obronnej Okocimskiego. Brzeszczanie stworzyli w drugich 45 minutach kilka groźnych ataków, głównie swoją lewą stroną. Jednak dogrania w pole karne, mimo że trafiały do adresatów, nie zostały zamienione na bramki. Ostatecznie brzeszczanie wygrywają 2-0 i przynajmniej przez kilka godzin będą liderować rozgrywkom IV ligi.