Puchar Polski: Błyskawica znów w finale

1193 0

Trzeci sezon z rzędu do finału etapu podokręgowego Pucharu Polski awansowała Błyskawica Proszówki. Drużyna trenera Bartłomieja Hołysta pokonała 4-2 GKS Drwinia.

Spotkanie zapowiadało się niezwykle interesująco, ponieważ to właśnie te dwa zespoły wyrastają na głównych kandydatów do walki o czołowe pozycje w grupie bocheńsko-brzeskiej Klasy okręgowej. Mecz pucharowy, oprócz swojej normalnej stawki był dodatkowo jeszcze okazją do zyskania psychologicznej przewagi nad rywalem. Szansę lepiej wykorzystali gospodarze.

Błyskawica szybko objęła prowadzenie po strzale Piotra Filipka. Wyrównał Michał Bajda, ale chwilę później miejscowi wyprowadzili dwa ciosy. Najpierw swoje drugie trafienie zanotował Filipek, a na 3-1 podwyższył Eliasz Dudek. Dwubramkowe prowadzenie do przerwy postawiło gospodarzy w komfortowym położeniu. Przyjezdni próbowali wrócić do gry, ale udało się im jedynie zdobyć bramkę kontaktową autorstwa Jakuba Jędrasa. Nadzieja odżyła tylko na moment, ponieważ szybko czwartą bramkę dla zespołu z Proszówek zdobył Hubert Kwarta. GKS walczył do samego końca i mógł jeszcze odzyskać cień szansy na doprowadzenie do remisu, ale rzut karny zmarnował Bajda. Błyskawica pokazała siłę swojej ofensywy i awansowała do finału trzeci sezon z rzędu. W kampanii 2019/20 przegrała właśnie z drwinianami, z kolei rok temu wyeliminowała ich w półfinale, ale potem uległa BKS-owi. Teraz ekipa z Proszówek czeka na rozstrzygnięcie meczu bochnian z Rzezawianką.

Błyskawica: Kołodziej – Mąka, Bukowiec, Grzyb, Pacura – Piech (60′ Pałkowski), Cabała (73′ Kwarta), K. Filipek, P. Filipek, Styrna – Dudek (56′ Janas)

GKS:Przybyś – Knap, Krokosz, Mikler, Ćmak, – Andrushko, Zaleński (61′ Bochenek), Proszek, Jędras, Zapiór – Bajda