Piłka nożna. Przełamanie BKS-u, Błyskawica odskakuje rywalom

804 0

Czas podsumować to, co wydarzyło się w miniony weekend w rozgrywkach piłkarskich. Nareszcie pierwsze zwycięstwo w sezonie ma BKS, który ograł wysoko Jarmutę. Niezwykle cenną wygraną odniósł Okocimski. W hicie klasy okręgowej górą Błyskawica, dzięki czemu ma już pewną przewagę nad rywalami. Mecze na szczycie swoich grup A-klasy wygrały Trzciana 2000 oraz Arkadia. Pierwszej porażki w sezonie doznał Gryf Chronów, który uległ Nieszkowiance. Meczu rundy jesiennej w brzeskiej B-klasie wygrali Wiślanie Wola Przemykowska.

Limanovia Limanowa 7–2 Glinik Gorlice

Wreszcie pierwszą wygraną odniósł BKS. Bochnianie prowadzenie w meczu z Jarmutą objęli już na samym początku, gdy pięknym strzałem z wolnego popisał się Mariusz Łyduch. Tym razem mecz ułożył się idealnie po myśli podopiecznych Marcina Manelskiego. Na 2:0 podwyższył Jarosław Ulas, a jeszcze przed końcem pierwszej połowy kolejnego gola dołożył Chibueze Onwudi. Po zmianie stron BKS nie oddał już prowadzenia. Wynik ustalił Artur Majcher. Katastrofalna passa meczów bez wygranej wreszcie została przerwana. Utrzymanie bochnianom w IV mogłaby zapewnić jednak tylko świetna seria zwycięstw w dalszej części sezonu.

Niezwykle ważne zwycięstwo zanotował Okocimski. Zespół Mateusza Pawłowicza ograł na wyjeździe niżej notowaną ekipę Sokoła Słopnice. Po kwadransie gry prowadzenie „Piwoszom” zapewnił Mateusz Cięciwa, jednak do wyrównania doprowadził Fabian Nowak. Kluczowe okazały się ostatnie minuty pierwszej połowy, kiedy to goście zadali dwa ciosy. Najpierw trafienie zanotował Dawid Lizak, a chwilę później podwyższył jeszcze Robert Ślęczka. OKS nie dał już sobie wydrzeć bezcennej wygranej i obecnie zajmuje 8. miejsce w tabeli.

Trwa wciąż niemoc Radłovii. Tym razem beniaminek został ograny przez Wolanię. Wynik bezbramkowy utrzymał się do 63. minuty, gdy bramkę zdobył Dominik Minorczyk. Potem goście szybko zdobyli kolejne gole i zapewnili sobie wygraną. Na listę strzelców wpisali się Mateusz Michoń, ponownie Minorczyk oraz Michał Derlaga. Honorowe trafienie dla zespołu z Radłowa zanotował Adrian Gwóźdź.

Sokół Maszkienice 6–0 Olimpia Bucze

W meczu pierwszej w tabeli Błyskawicy z drugą Rylovią górą gospodarze. Bohaterem meczu był Krzysztof Styrna, który zdobył dwa gole. Wynik rywalizacji mógł być jednak inny, bo to Rylovia prowadziła po bramce Michała Motylskiego. Wszystko zmieniło się jednak, gdy czerwoną kartką ukarany został Norbert Ostrowski. Błyskawica wykorzystała szansę i nad Rylovią ma już sześć punktów przewagi.

Na drugie miejsce wskoczył GKS, który uporał się z LKS-em Poręba Spytkowska. To goście prowadzili po strzale Jakuba Nowaka, jednak w końcu gospodarze przełamali niemoc i w ostatnich minutach zdominowali przeciwników. Po dość trudnym początku coraz mocniej rozpędza się Korona Niedzieliska. Tym razem beniaminek ograł na wyjeździe Strażaka. Ważne zwycięstwo w meczu z Orłem Dębno odniosła WKS Szreniawa. Nadal w czołówce utrzymuje się Sokół, który rozbił Olimpię Bucze.

W meczu ekip zajmujących ostatnie miejsca Ceramika pokonała Jadowniczankę. Także w tym spotkaniu przyjezdni pierwsi zdobyli bramkę, by ostatecznie zejść z boiska pokonanymi. Dla beniaminka była to pierwsza wygrana w sezonie. Jadowniczanka spadła na dno tabeli.

Dwa mecze zakończyły się podziałem punktów. Sokół prowadził już 2-0 z Victorią, ale goście odrobili straty i zanotowali kolejny niezły występ. Po fatalnym okresie podnosić zdaje się Naprzód. Zespół podzielił się punktami z Rabą po szalonym meczu derbowym, choć w pewnym momencie rywale prowadzili już 3-1.
Był to dla niego trzeci mecz bez porażki.

Błękitni Krzeczów 2–5 Orzeł Cikowice

Niesamowicie zacięty był hitowy pojedynek Promienia z LKS-em Trzciana 2000. Gracze obu zespołów nie przebierali w środkach, atmosfera cały czas była napięta. Sędzia pokazał łącznie aż 15 żółtych kartek, a ukaranych zostało trzynastu różnych graczy. Gospodarze prowadzili do przerwy 1-0, jednak w drugiej połowie to Trzciana 2000 była skuteczniejsza i wygrała, dzięki czemu awansowała na 1. miejsce. Promień ma jednak wciąż do rozegrania jeden mecz więcej, więc szybko może je odzyskać.

W innym ciekawie zapowiadającym się meczu Rzezawianka uległa Macierzy 0-1. Zwycięską bramkę tuż przed końcem zdobył Jakub Więcław. Ekipa z Rzezawy na razie spisuje się poniżej oczekiwań. Niespodziewanie ważne zwycięstwo w meczu z GKS-em II odniósł walczący o utrzymanie Żubr. Punktów nie zdobyli za to znajdujący się w trudnym położeniu Czarni. Starający się przebić do czołówki Orzeł ograł Błękitnych. Ambitnie o punkty walczył Górnik, jednak musiał uznać wyższość Tarnavii.

Arkadia Olszyny 2–0 Tymon Tymowa

W meczu na szczycie Arkadia ograła Tymona Tymowa po bramkach Szymona Więcka i Patryka Waśki. Niespodziewanie sukces w meczu z Ivą odniósł LKS Uszew, który zanotował w ten sposób pierwsze zwycięstwo.

Nie zabrakło zaciętych spotkań z dużą ilością bramek. Victoria pokonała 5-3 zespół Kłosa, a w tym samym rozmiarze Olmpia uporała się z Jednością. Jeszcze więcej goli padło w spotkaniu Pogórza z LKS-em Gnojnik. To spotkanie goście wygrali 5-4, choć sporą część drugiej połowy musieli radzić sobie w osłabieniu. Pewne zwycięstwo nad Gromem odniosła stawiana w roli faworyta Spółdzielca. Ciekawie zapowiadające się spotkanie Temidy z Victorią na swoją korzyść rozstrzygnęli goście.

B-klasa Bochnia

9. kolejka

Polanka Nieszkowice 3–3 Raba Niedary

Gryf Chronów 4–5 Nieszkowianka Nieszkowice Małe

Raba II Książnice 3–0 KR Jodłówka

Husaria Łapczyca 9–0 Ostrowianka Ostrów Królewski

Wydarzeniem weekendu był mecz Gryfa z Nieszkowianką. Goście świetnie rozpoczęli mecz, a w pewnym momencie prowadzili już 3-0 i choć potem miejscowi zaczęli ich doganiać, to zdołali pokonać bezbłędnego wcześniej przeciwnika i dzięki temu znacząco zwiększyli swoje szanse na awans. Po potknięciu Gryfa na 1. miejsce wróciła Husaria, która pokonała Ostrowiankę.

Zacięte spotkanie stoczyły Polanka i Raba Niedary. Dla gości kolejna strata punktów oznacza znaczące zmniejszenie szans na awans. Drugi raz w sezonie wygrała Raba II. Tym razem ograła KR Jodłówka.