BKS Bochnia – Kolejarz Stróże 0-3 (0-1)
Bramki: Szymon Gruca 15′, 51′, Michał Olszewski 55′
BKS: Karol Pietrzak – Jakub Jastrzębski (80′ Kacper Musiał), Piotr Janicki, Bartłomiej Chlebek, Tomasz Rachwalski – Jakub Pasiut (46′ Jakub Kleszcz), Karamo Sane, Artur Majcher (60′ Maksymilian Rybak) – Mariusz Łyduch, Jarosław Ulas – Chibueze Onwudi (65′ Hubert Skocz).
Kolejarz: Łukasz Lepucki – Kamil Lizoń, Seweryn Michalik (64′ Artur Przetacznik), Mirosław Matusik, Mirosław Bąk, Daniel Petryla, Michał Olszewski, Jan Krok (84′ Bartłomiej Dziedzic), Kamil Jakubowski (70′ Konrad Walicki), Szymon Gruca, Michał Niepsuj (86′ Dawid Matusik).

Po pierwszym ligowym zwycięstwie w bieżącym sezonie (nad Jarmutą Szczawnica) BKS Bochnia zmierzył się w miniony weekend z innym beniaminkiem – Kolejarzem Stróże. Mimo, że rywal jeszcze kilka lat temu występował na szczeblu I ligi, to jednak bochnianie po pierwszej ligowej wygranej mogli z optymizmem podchodzić do meczu 15 kolejki IV ligi. Rzeczywistość jednak okazała się dla gospodarzy brutalna. Goście wygrali pewnie 0-3 pokazując podopiecznym Marcina Manelskiego jak wiele jakości brakuje im do zespołu beniaminka.

Goście wyszli na prowadzenie już w 15 minucie spotkania kiedy to swojego pierwszego gola w tym meczu strzelił Szymon Gruca. Kolejarz wykorzystał błąd w rozegraniu piłki bochnian już w jego polu karnym. Zamiast bramki dla BKS przyjezdni przeprowadzili skuteczną kontrę, która ustawiła charakter dalszych zmagań zespołów. Gospodarze, którzy jeśli chcieli grać z kontrataku musieli całkowicie zrewidować swoje plany zostając zmuszeni do prowadzenia ataku pozycyjnego. A ten… wyglądał fatalnie w wykonaniu BKS.

Jakiekolwiek próby rozegrania akcji ofensywnej kończyły się niemal tak samo. Zagrana piłka do Chibueze Onwudi szybko była tracona. Napastnik rzadko miał zamiar utrzymać się przy piłce w steefie obronnej gości, a samolubnie przeprowadzał szarże przeciwko kilku rywalom. Efekt takich prób musiał być jeden – liczne straty, frustracja partnerów z zespołu i kibiców. Nic dziwnego, że Onwudi dotrwał na boisku tylko do 65 minuty. Niesprawiedliwością byłoby jednak obarczać czarnoskórego napastnika winą za niepowodzenia BKS w grze ofensywnej. Była zbyt wolna, zbyt przewidywalna dla rywali. Co więcej ograniczona do niewielkiej ilości zawodników. O tym jak należy prowadzić atak kilkukrotnie pokazali Kolejarze, którzy potrafili rozgrywać piłkę w okolicach pola karnego BKS wymieniając wiele podań cierpliwie szukając luk w formacjach zespołu z Bochni. O losach meczu zadecydowała więc jakość piłkarska.

W przerwie jeśli trener Manelski dokonał korekt w ustawieniu, sposobu gry, to po niespełna minutach drugiej odsłony stały się one nieaktualne. Bochnianie przegrywali już od minuty trzema bramkami, co ważne podkreślenia – jak najbardziej zasłużenie. Nie można odmówić zawodnikom z Bochni ambicji. Próbowali zdobyć bramkę honorową i… powinni taką strzelić. Gospodarze stworzyli w drugiej części gry trzy stuprocentowe sytuacje pod bramką Lepuckiego. Cóż jednak z tego skoro strzały bez problemu bronił bramkarz Kolejarza. Co więcej tylko nieskuteczności napastników gości bochnianie mogą zawdzięczać, że porażka z beniaminka nie skończyła się pogromem.

Efektem przykrej, ale niestety zasłużonej porażki z Kolejarzem jest ciągle przedostatnia pozycja BKS w ligowej tabeli. Do bezpiecznego miejsca, gwarantującego utrzymanie w IV lidze, bochnianie tracą już 15 punktów.