Piłka nożna. Sokół pokonał LKS Poręba, Macierz umocniła się na pozycji lidera

827 0

W ten weekend otrzymaliśmy kolejną dawkę emocji związaną z rozgrywkami lokalnych lig piłkarskich. Ciekawy okazał się pojedynek Sokoła Maszkienice z LKS-em Poręba. Z wygranej mogli cieszyć się ostatecznie świetnie dysponowani w tej rundzie gospodarze. Pozycję lidera bocheńskiej A-klasy dzięki wygranej z GKS-em II Drwinia utrzymała Macierz Lipnica Murowana. W grupie brzeskiej rywalom ucieka z kolei Arkadia Olszyny

Bruk-Bet Termalica II Nieciecza – Jarmuta Szczawnica 3-0
Bramki:

Sokół Słopnice – Limanovia Limanowa 0-1
Bramka: Kacper Czernicki 3′

Radłovia Radłów – BKS Bochnia 0-5
Bramki: Chibueze Onwudi 5′, 63′, Artur Majcher 9′, Bartłomiej Chlebek 62′, Mateusz Olipra 90’+4′

Bramki:
Vladyslav Zuiev 14′, Patryk Grądziel 23′ – Dawid Lizak 64′, Sergiusz Kostecki 85′

Kolejarz Stróże 1–3 Wierchy Rabka Zdrój
Bramki:
Szyomn Gruca 21′ – Łukasz Pazurkiewicz 38′, 63′, Tomasz Dudek 72′

Dunajec Zakliczyn 0–1 Metal Tarnów
Bramka:
Damian Wolański 89′

Relacja z niezwykle ważnego spotkania Radłovii z BKS-em dostępna jest TUTAJ. Wygrana bochnian po zakończeniu kolejki dała im awans na 14. miejsce, ale przede wszystkim dała choć odrobinę nadziei na wydostanie się ze strefy spadkowej.

Na zagrożonej pozycji znalazł się znów Okocimski Brzesko, który zremisował w Białce Tatrzańskiej z Watrą. Gospodarze w pierwszej połowie objęli dwubramkowe prowadzenie po strzałach Vladyslava Zuieva i Patryka Grądziela, ale „Piwosze” w drugiej połowie zdołali odrobić straty. Najpierw bramkę kontaktową zdobył Dawid Lizak, a do remisu doprowadził Sergiusz Kostecki, który wykorzystał rzut karny.

Wyniki 14 kolejki:

GKS Drwinia 6–1 Victoria Słomka
Bramki:
Jakub Jędras 6′, Oleksandr Andruszko 2′, 89′, Piotr Zapiór 45′, Wojciech Tomala 80′, Michał Bajda 90′ – Marcin Ochlust 43′

Bramka:
Piotr Pabian 5′, Tomasz Wojewoda 38′ -k.

Sokół Borzęcin Górny 2–6 Korona Niedzieliska
Bramki:
Mariusz Czarny 49′, Albert Madej 80′ – Marcin Gawłowicz 23′, Sławomir Zubel 41′, 57′, 74′, 83′, 88′

Sokół Maszkienice 2–0 LKS Poręba Spytkowska
Bramki:
Patryk Tomczyk 30′, Maciej Buch 88′

W 14. kolejce solidarnie zwycięstwa odnosili faworyci. O sobotnich meczach przeczytać można TUTAJ. W jedynym niedzielnym spotkaniu Sokół Maszkienice po zaciętej rywalizacji okazał się lepszy od LKS-u Poręba Spytkowska. Po dwóch kwadransach gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Patryk Tomczyk. Goście do samego końca próbowali odrobić straty, ale nie byli w stanie. Dodatkowo Sokół zdołał jeszcze podwyższyć prowadzenie po strzale Macieja Bucha, a goście mecz musieli kończyć w osłabieniu po czerwonej kartce dla Mateusza Bieńka. Zwycięstwo zapewniło im utrzymanie 3. pozycji.

pauza: LKS Trzciana 2000

Rozpoczynające 13. kolejkę spotkanie okazało się niezwykle zacięte. Obie drużyny nastawiły się ofensywnie, przez co padło aż 10 goli. Pierwszoplanową postacią Orła był Robert Dziwisz, który zdobył trzy gole jeszcze przed przerwą. Dla Zrywu trafili Damian Babraj i Szymon Mus. Tuż po przerwie na 4-2 podwyższył Szymon Niedziałek, a kiedy kolejny raz gola zdobył Dziwisz, wydawało się, że gospodarze pewnie dowiozą wygraną. Dwa gole Szymona Musa spowodowały jednak, że Zryw złapał kontakt. W decydującym momencie Orzeł zdołał jednak dołożyć kolejną bramkę, tym razem autorstwa Pawła Szewczyka i zanotował cenne zwycięstwo.

Zwycięstwo w meczu z Górnikiem odniosła Rzezawianka. Komplet punktów zapewniły jej bramki Rafała Górala i Piotra Chruściela. Dla ekipy Roberta Cierniaka było to siódme zwycięstwo w sezonie. Chyba można pokusić się o stwierdzenie, że powoli wydostaje się z kryzysu i powinna włączyć się w walkę o awans.

Bardzo ciekawy okazał się zapowiadany jako hit tej kolejki mecz GKS II Drwinia – Macierz Lipnica Murowana. Do przerwy goście prowadzili 2-0 dzięki golom Piotra Krzaka i Konrada Urbańskiego. W 54. minucie czerwoną kartką ukarany został Kamil Kular i sytuacja gospodarzy stała się jeszcze trudniejsza, jednak zdołali zmniejszyć straty po strzale Daniela Miklera. Na 3-1 podwyższył Piotr Krzak, ale miejscowi walczyli do końca, zmniejszając ponownie różnicę dzięki bramce Patryka Ćmaka. Do remisu nie zdołali już doprowadzić, dzięki czemu Macierz umocniła się na pozycji lidera.

Macierz odskoczyła w tabeli od Tarnavii, która przegrała w Kobylu z Czarnymi. Gospodarze prowadzili do przerwy dzięki bramce Roberta Szczecińskiego, a tuż po zmianie stron na 2-0 podwyższył Szymon Gut i zapachniało niespodzianką. Gości stać było tylko na jedno trafienie, które zanotował Kamil Czuper. Dla Czarnych było to niezwykle ważne zwycięstwo, bo pozwoliło drużynie odskoczyć od ostatniego w tabeli Żubra. Tarnavia doznała dopiero drugiej porażki w sezonie i zajmuje teraz 3. miejsce.

Niespodzianką zakończył się mecz Promienia Mikluszowice z Beskidem Żegocina. Goście objęli prowadzenie dzięki bramce Tomasza Krawczyka, a po przerwie na 2-0 podwyższył Michał Zapiór. Bohaterem meczu został Mateusz Radzięta, który w ostatnim kwadransie skompletował hat-tricka i przypieczętował cenną wygraną broniących się przed spadkiem „Walecznych Górali”. Dla Promienia była to już trzecia porażka z rzędu. W tym czasie beniaminek stracił 12 goli, zdobywając tylko jednego. Dla porównania we wcześniejszych dziewięciu spotkaniach dał ich sobie strzelić jedynie 8.

Dystans do rywali stracił Żubr, który uległ Błękitnym. Już po kilku minutach było 2-0, a bramki zdobyli Piotr Dudziak i Łukasz Dunaj. W drugiej połowie wynik ustalił Kornel Morajka. Dzięki zwycięstwu Błękitni nie będą musieli już raczej martwić się o utrzymanie. Rundę jesienną w najgorszym wypadku zakończą na 8. pozycji.

Arkadia Olszyny 6–0 Victoria Bielcza

Na pozycji lidera umocniła się Arkadia, która pewnie pokonała przedostatnią w tabeli Victorię Bielcza. 5. miejsce obronił LKS Gnojnik, który na własnym boisku pokonał Spółdzielcę Grabno. Coraz trudniejsze staje się położenie Gromu Sufczyn. Tym razem czerwona latarnia ligi uległa słabo spisującemu się w tej rundzie LKS-owi Uszew. Tylko remis w meczu z Olimpią Kąty wywalczyła Iva Iwkowa, przez co do lidera traci już 10 punktów. Największą niespodzianką była porażka Tymona Tymowa z Pogórzem Gwoździec. Spisująca się świetnie na początku sezonu ekipa w ostatnim czasie spuściła nieco z tonu i będzie jej trudno dogonić Arkadię. Ciekawie zapowiadające się spotkanie Kłosu Łysa Góra z Temidą Złota na swoją korzyść rozstrzygnęli gospodarze.

źródło: laczynaspilka.pl, 90minut.pl