Klasa okręgowa. Wpadki faworytów

1078 0

Za nami spotkania zaległej 1. kolejki. Niespodziewanie tym razem tylko po punkcie wywalczyły Błyskawica i GKS Drwinia. O ile wpadka tej drugiej drużyny w meczu ze świetnie spisującą się ostatnio Koroną Niedzieliska nie jest sensacją, to już bezbramkowy remis lidera z Naprzodem można zaliczyć do tej kategorii. Wciąż to jednak zespół Bartłomieja Hołysta znajduje się na dobrej drodze do awansu. W pozostałych spotkaniach emocji było mniej, bo gole zdobywała tylko jedna z ekip.

1 kolejka
sobota, 13 listopada

Błyskawica Proszówki 0–0 Naprzód Sobolów
Huraganowe ataki lidera nie przyniosły rezultatów. Gościom w pewnym stopniu na pewno pomogło to, że ostatni kwadrans grali w przewadze, bo czerwoną kartką został ukarany Adam Pałkowski. Naprzód zdołał przetrwać napór gospodarzy i wywiózł z Proszówek cenny punkt.

Olimpia Bucze 0–3 Orzeł Dębno
Słabnący zespół gospodarzy po raz kolejny nie zdołał nawiązać równorzędnej walki. Gole zdobyli Artur Hebda, Sebastian Greń i Damian Duda. Dla Olimpii była to już dziewiąta porażka z rzędu. Podopieczni trenera Rafała Polichta po całkiem udanej rundzie zajmują miejsce w środku stawki i nie będą już raczej musieli martwić się o utrzymanie.

Rylovia Rylowa 4–0 LKS Poręba Spytkowska
Gładkie zwycięstwo gospodarzy. Prowadzenie zapewnił im Tomasz Wojewoda, po przerwie dwie bramki dołożył Nikodem Kamysz, a wynik ustalił Dawid Gofron. Wygrana pozwoliła drużynie wyprzedzić GKS i nieco zbliżyć się do lidera.

Sokół Borzęcin Górny 0–1 Strażak Mokrzyska
Będące pod formą ekipy stworzyły emocjonujące widowisko, bo walka o punkty trwała do końca. Sukces gościom zapewnił gol Marka Handzlika w 64. minucie.

niedziela, 14 listopada
GKS Drwinia 1–1 Korona Niedzieliska
Hit zakończył się remisem. W 38. minucie gola zdobył Damian Cebula, ale szybko wyrównał Michał Bajda. W drugiej połowie żadna z drużyn nie zdołała już powiększyć swojego dorobku strzeleckiego. Świetnie dysponowana Korona przedłużyła passę meczów bez porażki. Ostatni raz gracze tego zespołu pokonani zeszli z boiska 4 września, gdy przegrali 1-3 z Rylovią.

Sokół Maszkienice 7–0 Victoria Słomka
Gospodarze odnieśli kolejne wysokie zwycięstwo. Szybko dwie bramki zdobył Tomasz Kozieł i Sokół już na początku znalazł się na właściwych torach. Potem czerwoną kartką został jeszcze ukarany Sławomir Kukla z Victorii i sytuacja zespołu stała się bardzo trudna. Miejscowi nie odpuścili i po trafieniach Andrzeja Ryglowskiego, Jakuba Mendla, Bartłomieja Sławka, Macieja Bucha i Dawida Curyły zapewnili sobie najwyższe jak dotąd zwycięstwo w sezonie.

Szreniawa Nowy Wiśnicz 3–0 Jadowniczanka Jadowniki
Podopieczni Marcina Motaka uporali się z rozbitym zespołem gości. Szybko prowadzenie zapewnił im Paweł Świątek. Goście długo mogli mieć nadzieję na odrobienie strat, ale to im się nie udało. Duże znaczenie dla wyniku meczu miała kontuzja defensora gości – Rojkowicza, zwłaszcza w kontekście braku zawodników na ławce rezerwowych Jadowniczanki. Sukces Szreniawy przypieczętowały gole Piotra Kulasa (kapitalna asysta Łukasza Samka) i Bartłomieja Biłosa.

Raba Książnice 3–0 Ceramika Muchówka

Miejscowi pokazali, że odzyskali formę. Długo nie potrafili przełamać obrony beniaminka, ale kwadrans po przerwie niemoc przełamał Krzysztof Owsianka, a chwilę później ten sam gracz podwyższył na 2-0. Wynik ustalił Maciej Daniel.

1. Błyskawica Proszówki 15 41 39-12
2. Sokół Maszkienice 15 35 45-19
3. Rylovia Rylowa 15 35 44-16
4. GKS Drwinia 15 34 53-11
5. Korona Niedzieliska 15 30 44-23
6. Raba Książnice 15 24 31-19
7. LKS Poręba Spytkowska 15 22 30-29
8. Strażak Mokrzyska 15 19 27-34