Judo. Sukcesy bochnian na Pucharze Polski Juniorów Młodszych i Juniorów w Oleśnicy

1031 0

W miniony weekend (20-21 listopada) judocy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni wzięli udział w Pucharze Polski Juniorów Młodszych i Juniorów w Oleśnicy.

Juniorzy młodsi: złoto Filipa Oleksego i V miejsce Antoniego Juszczyka

W rozgrywkach juniora młodszego, w mocno obsadzonej kategorii 73 kg, gdzie startowało 28 zawodników, walczył Filip Oleksy. W drodze do złotego medalu wygrał pięć walk, w tym w finale zwyciężył na ippon (przed czasem) z zawodnikiem Juvenii Wrocław Mateuszem Sawickim. Jest to pierwszy taki medal Filipa, będący uwieńczeniem jego wielu lat ciężkiej pracy i zaangażowania.

Walkę Filipa Oleksego z Mateuszem Sawickim opublikowaliśmy na kanale YouTube MOSiR Bochnia TV –kliknij tutaj

W tej samej kategorii wagowej startował o rok młodszy Antoni Juszczyk. Zwyciężył on dwie pierwsze walki, a w trzeciej walce o półfinał przegrał z późniejszym srebrnym medalistą Sawickim. W repasażach zwyciężył jeszcze w bardzo dobrym stylu dwie walki. Niestety, w walce o medal poległ z Piotrem Chwistkiem z Juvenii Wrocław.

Obaj nasi judocy zaprezentowali się w tej trudnej kategorii z bardzo dobrej strony. Jest to bardzo dobry prognostyk.

Juniorki: srebro Wiktorii Żabczyńskiej
Po 2,5 roku przerwy wróciła do startu trzykrotna Mistrzyni Polski Młodziczek Wiktoria Żabczyńska. Powrót jak najbardziej udany – zdobyła srebrny medal, wygrywając po drodze trzy walki. W finale uległa zawodniczce Czarnych Bytom Wiktorii Ślązok.

W kategorii juniorów walczył również, choć tym razem bez zdobyczy, Mateusz Pławecki.

Srebrny medal byłej zawodniczki MOSiR Bochnia Julii Gut
Miło nam również poinformować o srebrnym medalu Julii Gut, wieloletniej naszej zawodniczki, która ze względu na studia mieszka i trenuje w Łodzi.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *