Puchar Polski. BSF nie pozostawił złudzeń Tompawexowi

562 0

Stawiany w roli zdecydowanego faworyta rywalizacji w swojej parze 1/32 finału BSF ABJ Bochnia nie zawiódł, pokonując Tompawex Obice 9:3.

Bochnianie tym razem musieli poradzić sobie bez Kacpra Burzeja, Piotra Matrasa, Minora Cabalcety i Milintona Tijerino, za szansę debiutu w nowych barwach otrzymał Wojciech Przybył. Podopieczni trenera Klaudiusza Hirscha od początku dążyli do przejęcia kontroli nad spotkaniem, ale miejscowych trzeba pochwalić za to, że długo potrafili sprawiać kłopoty wyżej notowanemu zespołowi. Tompawex ambitnie starał się pokazać, że nie przez przypadek wygrał eliminacje do Pucharu Polski na szczeblu Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej.

Wprawdzie już w 1. minucie po podaniu Arkadiusza Budzyna wynik otworzył Adam Wędzony, ale na kolejne trafienie bochnianie czekali blisko 10 minut. Tym razem Wędzony odwdzięczył się Budzynowi, dogrywając piłkę tuż przed linię bramkową. W kolejnej akcji goście szybko stracili piłkę, a szybki kontratak po podaniu Andrzeja Musiała wykończył niezawodny Wędzony. Miejscowi odpowiedzieli w 15. minucie po sprytnie rozegranym rzucie rożnym, ale odpowiedź BSF-u była mocna. Po składnej akcji Budzyn wystawił piłkę Wędzonemu, a ten skompletował hat-tricka. Jeszcze przed przerwą Tompawex odpowiedział po szybkim ataku i wciąż mógł stanowić dla bochnian zagrożenie.

Wynik nie uległ zmianie aż do 27. minuty, jednak później bochnianie zaczęli coraz wyraźniej dominować nad przeciwnikami. Po dwa gole dołożyli Andrzej Musiał i Filip Zając, a premierowego trafienia doczekał się również Przybył. BSF w pewnych fragmentach stosował także wariant gry z wycofaniem bramkarza, którego zastępował Wędzony. Ostatecznie spotkanie zakończyło się pewnym zwycięstwem bochnian, które dało im awans do kolejnej fazy rozgrywek.

Tompawex Obice – BSF ABJ Bochnia 3-9 (2-4)
gole dla BSF-u: Adam Wędzony 3, Andrzej Musiał 2, Filip Zając 2, Arkadiusz Budzyn, Wojciech Przybył

BSF ABJ: Krystian Jaszczyński, Wojciech Kwaśniowski – Adam Wędzony, Andrzej Musiał, Arkadiusz Budzyn, Wojciech Przybył, Dawid Kolanowski, Paweł Gawłowicz, Patryk Zając, Konrad Łękawa, Mateusz Matlęga, Jakub Burkowicz. Trener: Klaudiusz Hirsch.