MMP U-19: BSF z awansem do ćwierćfinału

471 0

Prowadzona przez Krystiana Jaszczyńskiego drużyna U-19 awansowała do ćwierćfinału turnieju finałowego Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-19, które od wczoraj odbywają się w Bochni. Bochnianie po dwóch wygranych i jednej porażce zajęli 2. miejsce w grupie D.

Rywalizację w turnieju bochnianie rozpoczęli w piątek meczem z GI Malepszy Leszno. Do przerwy wszystko układało się bardzo źle, bo to rywale prowadzili 1-0, ale po zmianie stron to oni przejęli inicjatywę i po dobrym okresie prowadzili już 4-2. Potem dali sobie jednak wydrzeć przewagę i na nieco ponad 20 sekund przed końcem było 4-4. W ostatniej akcji zdołali jednak szczęśliwie zdobyć bezcenną bramkę i wygrali 5-4. Dwa gole dla bochnian zdobył Kacper Stokłosa, Jakub Sutor, Jakub Rachfalik i Mariusz Mazanek.

Dramatyczny przebieg miał także drugi mecz, w którym rywalem było Bonito Helios Białystok. Do przerwy przeciwnicy prowadzili 2-0, ale w drugiej części przyparci do muru bochnianie podjęli próbę odwrócenia losów spotkania. Trafienie kontaktowe zanotował Mariusz Mazanek. BSF walczył do końca, ale tym razem szczęście nie było po jego stronie. Przegrali 1-2 i o awans musieli walczyć do samego końca.

Mecz z TAF-em Toruń rozpoczęli z ogromnym animuszem i szybko objęli prowadzenie. Na strzał z dystansu zdecydował się Kolanowski, a po błędzie bramkarza piłka wpadła do bramki. Odpowiedź TAF-u była szybka i zdecydowana, przez co już po chwili było 1-1. W 8. minucie świetnym odbiorem popisał się Stokłosa, a następnie ułożył sobie piłkę i strzałem w „długi róg” pokonał bramkarza, a BSF znów uzyskał przewagę. Już po chwili było 3-1, a tym razem umiejętnościami błysnął Patryk Zając. Przełożył sobie piłkę pod stopą, zwodząc rywala i oddał zaskakujący strzał. Piłka odbiła się od obu słupków i wpadła do bramki. W drugiej połowie sytuacja długo nie ulegała zmianie, jednak w końcu szybki atak wykończył dość szczęśliwie Patryk Zając. Przewagę strzałem z rzutu karnego podwyższył Rachfalik, a wynik po szybkiej kontrze Kolanowski. Wysoka wygrana zapewniła bochnianom awans do ćwierćfinału z drugiej pozycji. Ich rywalem będzie zwycięzca rywalizacji w grupie D – Gwiazdą Ruda Śląska. Początek meczu o 12.00

BSF 5-4 GI Malepszy Leszno
Kacper Stokłosa 2, Mariusz Mazanek, Jakub Sutor, Jakub Rachfalik

BSF 1-2 Bonito Helios Białystok
Mariusz Mazanek

BSF 6-1 TAF Toruń
Kolanowski 2, Stokłosa, Zając 2, Rachfalik

Grupa C
1. Bonito Helios Białystok 3 9 – awans
2. BSF ABJ Bochnia 3 6 – awans
3. GI Leszno 3 3
4. TAF Toruń 3 1

BSF: Wojciech Kwaśniowski, Piotr Zagórowski – Patryk Zając, Dawid Kolanowski, Jakub Rachfalik, Paweł Gawłowicz, Jakub Sutor, Kacper Kaczmarczyk, Mariusz Mazanek, Kacper Stokłosa, Artur Majcher, Kamil Lekki, Mateusz Waryłkiewicz. Trener: Krystian Jaszczyński.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *