Klasa okręgowa. LKS Poręba i Naprzód lepsze od faworytów, najsłabsi bez zdobyczy

839 0

Za nami inauguracja rundy wiosennej w grupie bocheńsko-brzeskiej Keeza Klasy okręgowej. Wypadła interesująco, bo już na samym początku doszło do dwóch sensacji, a kilka innych meczów miało ciekawy przebieg. W hicie Korona Niedzieliska uległa GKS-owi Drwinia.

16. kolejka
LKS Poręba Spytkowska 2–1 Rylovia Rylowa
Hajduga 54′, Borowiec 87′ – Sikora 90′

Stojące na niezłym poziomie spotkanie niespodziewanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy. Rylovia od początku posiadała inicjatywę, ale nie potrafiła przekuć tego na konkrety w postaci zdobytych goli. Skuteczni byli za to miejscowi, którzy wykorzystali dwie okazje i zapewnili sobie zwycięstwo. Najpierw dośrodkowanie wykorzystał Łukasz Hajduga, a potem Paweł Borowiec pewnie wykonał rzut karny. Rylovia odpowiedziała szybko po rzucie rożnym, ale nie zdołała już odrobić strat. Porażka kosztowała ją spadek na 4. miejsce, natomiast LKS jest 7. i przybliżył się nieco do czołówki.

Strażak Mokrzyska 2–0 Sokół Borzęcin Górny
Duch 38′, Świętek 90+3′

Stawiani w roli faworytów gospodarze nie zawiedli oczekiwań. Choć w 20. minucie rzutu karnego nie wykorzystał Jakub Cisoń, to ostatecznie Strażak zdążył objąć prowadzenie jeszcze przed przerwą, gdy Marcin Duch dopadł do wybitej po stałym fragmencie piłki i strzałem z kilkunastu metrów pokonał bramkarza Sokoła. Goście zachowali nadzieję na doprowadzenie choćby do remisu, ale ich sytuacja skomplikowała się na kwadrans przed końcem, gdy czerwoną kartką ukarany został Mariusz Czarny. Miejscowi wykorzystali przewagę w ostatnich sekundach, gdy wynik meczu po indywidualnej akcji ustalił Ernest Świętek.

Victoria Słomka 1–4 Sokół Maszkienice
Natanek 24′ – Tomczyk 10′, 65′, Musiał 25′, Kotra 90′

Goście rundę rewanżową rozpoczęli z przytupem, pokonując na wyjeździe beniaminka z Gawłowa. Już w 10. minucie Patryk Tomczyk wykorzystał dośrodkowanie Tomasza Kozieła i celnym strzałem głową zapewnił prowadzenie swojej drużynie. Victoria odpowiedziała po kwadransie, gdy strzał oddał Rafał Natanek, a odbita od jednego z rywali piłka zaskoczyła Mariusza Mucka. To nie zniechęciło gości, którzy szybko odpowiedzieli trafieniem Franciszka Musiała, którego prostopadłym podaniem uruchomił Tomczyk. W drugiej połowie bohaterami Sokoła ponownie byli Tomczyk i Kozieł. Ten drugi zagrał dobrą piłkę za linię obrony, a jego kolega wykorzystał okazję, podwyższając na 3-1. Wynik ustalił po szybkim ataku Bartosz Kotra. Sokół zbliżył się do Błyskawicy i na poważnie powinien liczyć się w walce o awans. Victoria na razie jeszcze może czuć się bezpieczna.

Orzeł Dębno 5–0 Olimpia Bucze
Duda 29′, Michałek 67′, 78′, Matug 81′, Hebda 90′

Wzmocniona w przerwie zimowej drużyna Orła nie zawiodła i na inaugurację odniosła pewne zwycięstwo nad Olimpią. Do przerwy prowadziła 1-0 po trafieniu Damiana Dudy, a po zmianie stron udowodniła swoją wyższość, dokładając kolejne gole. Goście kończyli mecz w osłabieniu po czerwonej kartce dla Mariana Wawryki.

Ceramika Muchówka 1–2 Raba Książnice
Stabrawa 80′ – Tabor 32′, Pieprzyk 40′

Walczący o utrzymanie gospodarze rundę wiosenną rozpoczęli od falstartu, bo nie byli w stanie zaskoczyć nieco wyżej notowanej ekipy z Książnic. Kluczowe okazały się ostatnie minuty pierwszej połowy, gdy bramki dla Raby zdobyli Kacper Tabor oraz Błażej Pieprzyk. Pierwsza z nich padła po strzale z rzutu wolnego. W drugiej części tempo gry nie było zbyt wysokie, a miejscowi długo nie potrafili zdobyć choćby kontaktowego gola. W końcu udało się to Jakubowi Stabrawie, ale na tym zakończyły się popisy gospodarzy. Wygrana pozwoliła Rabie umocnić się w górnej części tabeli. Beniaminka czeka trudna walka o utrzymanie.

Korona Niedzieliska 0–3 GKS Drwinia
Zapiór 10, 33′, Bajda 72′

Najciekawiej zapowiadający się mecz 16. kolejki pewnie wygrali goście. Jego bohaterem został Piotr Zapiór, który najpierw wykończył szybki zespołowy atak, a potem skutecznie przymierzył z rzutu wolnego. Na początku drugiej połowy gospodarze mogli odrobić część strat, ale zmarnowali rzut karny. Wynik po szybkim ataku ustalił Michał Bajda. GKS powiększył przewagę nad Koroną do siedmiu punktów i jednocześnie wskoczył na podium. Beniaminek nie zdołał przedłużyć świetnej passy meczów bez porażki i znów nieco oddalił się od czołówki.

Jadowniczanka Jadowniki 1–2 Szreniawa Nowy Wiśnicz
Okas 69′ – Kokoszka 87′, 90+4′

Zabrakło niewiele, by ostatnia ekipa w stawce rozpoczęła rundę rewanżową od zwycięstwa. Od 69. minuty prowadziła po bramce zdobytej przez Milana Okasa strzałem z rzutu wolnego, ale nie zdołała utrzymać przewagi. Tuż przed końcem Szreniawa otrzymała rzut karny, który wykorzystał Piotr Kokoszka, a w ostatniej akcji ten sam gracz zapewnił przyjezdnym cenny komplet punktów. Wygrana z Jadowniczanką przy słabych wynikach innych zespołów z dolnej części tabeli pozwoliły ekipie Marcina Motaka złapać oddech. Jadowniczanka nie poprawiła swojego położenia, ale na pewno da się zauważyć pewne symptomy poprawy w jej grze.

Naprzód Sobolów 3–1 Błyskawica Proszówki
Pilch 22′, 57′, Płachta 45′ – Filipek 90+6′

Twierdza Sobolów znów okazała się być terenem bardzo niegościnnym dla stawianej w roli faworyta Błyskawicy. W 22. minucie prowadzenie gospodarzom po szybkim ataku zapewnił Krystian Pilch. Ten sam zawodnik wziął udział w kolejnej zakończonej zdobyciem bramki akcji, gdy tym razem podał do Płachty, a ten wykorzystał okazję „sam na sam”. Mecz był zacięty, przez co łącznie zawodnicy obu ekip otrzymali aż 9 żółtych kartek. Błyskawica próbowała odrobić straty, ale nadziała się na kontratak, który wykorzystał Pilch. Przyjezdni odpowiedzieli dopiero w doliczonym czasie gry, gdy było już za późno na odrobienie strat. Dla Błyskawicy to pierwsza porażka w sezonie, więc trener Mariusz Szarek nie będzie miło wspominał swojego debiutu. Naprzód awansował na 11. miejsce i jeśli będzie się prezentował tak dobrze, jak w tym meczu, to powinien piąć się w górę tabeli.

1. Błyskawica Proszówki 16 41 40-15
2. Sokół Maszkienice 16 38 49-20
3. GKS Drwinia 16 37 56-11
4. Rylovia Rylowa 16 35 45-18
5. Korona Niedzieliska 16 30 44-26
6. Raba Książnice 16 27 33-20
7. LKS Poręba Spytkowska 16 25 32-30
8. Strażak Mokrzyska 16 22 29-34