Piłka nożna. GKS zagra z Sokołem w hicie Keeza Klasy okręgowej, ciekawe mecze w bocheńskiej Klasie A

327 0

Znów wszystkie mecze w tej klasie rozgrywkowej zostaną rozegrane już w sobotę.

24. kolejka

sobota, 7 maja
Ceramika Muchówka – Błyskawica Proszówki 11:00

GKS Drwinia – Sokół Maszkienice 11:00

Szreniawa Nowy Wiśnicz – Olimpia Bucze 16:00

Sokół Borzęcin Górny – Rylovia Rylowa 17:00

Raba Książnice – LKS Poręba Spytkowska 17:00

Strażak Mokrzyska – Orzeł Dębno 17:00

Jadowniczanka Jadowniki – Victoria Słomka 17:00

Korona Niedzieliska – Naprzód Sobolów 17:00

Na początek dojdzie do pojedynku ostatniej w tabeli Ceramiki z notującą wyraźnie słabsze wyniki Błyskawicą. Wciąż to goście będą jednak wyraźnymi faworytami i powinni zainkasować komplet punktów. Zdecydowanie ciekawiej powinno być w Drwinii, gdzie GKS podejmie Sokoła Maszkienice. Obie drużyny utrzymują wysoką formę, a spadkowicz ostatnio ograł ekipę z Proszówek 5-0 i zajął fotel lidera. Jesienią w takim samym rozmiarze ograł drużynę z Maszkienic, ale to nie znaczy, że i tym razem mecz będzie jednostronny.

Walcząca o utrzymanie Olimpia Bucze uda się do Nowego Wiśnicza na mecz ze Szreniawą. Goście od dawna spisują się słabo i nie będą faworytami. W ich sytuacji potrzebują jednak poszukać punktów, gdzie tylko się da. Ciekawie zapowiadają się starcia Raby Książnice z LKS-em Poręba Spytkowska oraz Strażaka z Orłem, bo wszystkie te zespoły zdają się dysponować teraz dość podobnym potencjałem i nie bez powodu zajmują miejsca 6.-9. Rozczarowująca Rylovia uda się do Borzęcina na mecz z Sokołem i choć znów będzie faworytem, to niewykluczone, że na własnym boisku miejscowi okażą się być godnym przeciwnikiem.

Niezwykle ważny dla losów walki o utrzymanie będzie pojedynek Jadowniczanki z Victorią Słomka. Choć gospodarze mają w dorobku aż o 9 punktów mniej, to jednak oni zdają się teraz prezentować znacznie lepszą formę i w tej sytuacji będą mieć nieco większe szanse na zwycięstwo. Dobrze spisująca się Korona zagra z Naprzodem, który na wiosnę ustabilizował formę na niezłym poziomie. Wciąż groźny jest jednak głównie na własnym boisku, więc teraz to zajmującego obecnie 4. miejsce beniaminka należy postawić w roli faworyta.

Keeza Klasa A Bochnia

20. kolejka

sobota, 7 maja
LKS Trzciana 2000 – Beskid Żegocina 11:00

Błękitni Krzeczów – Promień Mikluszowice 17:00

niedziela, 8 maja
Zryw Królówka – Czarni Kobyle 11:00

Żubr Gawłówek – Górnik Siedlec 16:00

Orzeł Cikowice – Novi/Rzezawianka Rzezawa 17:00

Tarnavia Tarnawa – Macierz Lipnica Murowana 17:30

Pauza: GKS II Drwinia.

Ciekawie zapowiada się derbowa rywalizacja Trzciany 2000 z Beskidem. Jesienią to zajmująca teraz 3. miejsce ekipa z Trzciany wygrała 4-3. Teraz „Waleczni Górale” na pewno nie będą chcieli pozostać dłużni, jednak to gospodarzy należy stawiać w roli faworyta. Wyrównane powinno być starcie Błękitnych z Promieniem. Ostatnio nieco lepiej radzi sobie drużyna gości, która jesienią wygrała u siebie 2-1, ale w tej rywalizacji na pewno wydarzyć może się wiele.

Niezwykle ważny dla losów walki o utrzymanie będą pojedynki Zrywu z Czarnymi i Żubra z Górnikiem. Żadna z tych ekip nie imponowała ostatnio formą i trudno przewidzieć, kto zdobędzie cenne punkty. Więcej jakości powinny zaprezentować Orzeł i Rzezawianka. Goście w drugiej części sezonu zaczęli grać na miarę oczekiwań, więc są na dobrej drodze do wywalczenia awansu. Aby to osiągnąć, muszą znów zdobyć punkty, czemu pnący się powoli w górę tabeli Orzeł spróbuje się przeciwstawić. Słabnąca Tarnavia zagra w niezwykle ważnym meczu z Macierzą. Jeśli gospodarze ulegną liderowi, to mogą na dobre stracić szansę na zajęcie pierwszego miejsca. Zespół z Lipnicy utrzymuje niezłą dyspozycję i na pewno nie odda łatwo pierwszego miejsca.

Autor: Mateusz Filipek

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *