Piłka nożna. Czas na przedostatni piłkarski weekend tego sezonu

402 0

Trwa już przedostatni tej wiosny weekend z rozgrywkami piłkarskimi. Być może w ciągu najbliższych godzin poznamy przynajmniej część rozstrzygnięć w kwestii spadków i awansów, dlatego emocji będzie mnóstwo. W Keeza Klasie okręgowej 1. miejsce zapewnić może sobie GKS Drwinia, ważne mecze czekają trzy najlepsze ekipy bocheńskiej Klasy A. Od wyników bezpośrednich starć Czarnych Kobyle z Górnikiem Siedlec i Nieszkowianki Nieszkowice Małe z Gryfem Chronów może zależeć skład barażowej rywalizacji o miejsce w Klasie A.

IV liga

32. kolejka

piątek, 10 czerwca
Limanovia Limanowa 0-2 Okocimski KS Brzesko

sobota, 11 czerwca
Tarnovia Tarnów – Bruk-Bet Termalica II Nieciecza 11:00

Jarmuta Szczawnica – Wierchy Rabka Zdrój 14:00

Kolejarz Stróże – Bocheński KS 16:00

Sokół Słopnice – Poprad Muszyna 16:30

Radłovia Radłów – Metal Tarnów 17:00

Watra Białka Tatrzańska – Glinik Gorlice 17:00

niedziela, 12 czerwca
Dunajec Zakliczyn – Wolania Wola Rzędzińska 17:00

Skalnik Kamionka Wielka – Lubań Maniowy 18:00

Już wczoraj swój mecz rozegrał Okocimski. „Piwosze” pokonali Limanovię, czym przypieczętowali udany sezon. Nie muszą już martwić się o utrzymanie i przynajmniej na chwilę awansowali na 5. miejsce.Stłamszona Radłovia spróbuje uniknąć dziś dwudziestej dziewiątej porażki w sezonie. Rywalem będzie Metal, więc w starciu z lokalnym rywalem drużynie powinno szczególnie zależeć na zatarciu negatywnego wrażenia. BKS w niedzielę zagra na wyjeździe z Kolejarzem Stróże. To właśnie tej ekipie szanse na pozostanie w lidze odebrał Okocimski. Faworytem będą gospodarze, ale być może po wysokiej wygranej z Jarmutą (6-1) bochnianie poczują luz i powalczą o trzecie wyjazdowe zwycięstwo.

Keeza Klasa okręgowa

29. kolejka
piątek 10 czerwca

Korona Niedzieliska 5-0 Sokół Borzęcin Górny 18:15

Rylovia Rylowa 3-0 Olimpia Bucze 18:45 – walkower

sobota 11 czerwca
Orzeł Dębno – Błyskawica Proszówki 11:00

Naprzód Sobolów – Szreniawa Nowy Wiśnicz 17:00

Victoria Słomka – GKS Drwinia 17:00

Strażak Mokrzyska – Ceramika Muchówka 18:00

Jadowniczanka Jadowniki – Raba Książnice 18:00

LKS Poręba Spytkowska – Sokół Maszkienice 18:00

Już wczoraj Korona Niedzieliska zagrała z Sokołem Borzęcin. Tym razem beniaminek nie zawiódł, dzięki czemu przesunął się na 2. miejsce i czeka teraz na odpowiedź Błyskawicy. Kolejny powód do wstydu ma Olimpia Bucze. Tym razem najsłabszy obecnie zespół ligi zebrał jedynie siedmiu graczy na wyjazdowy mecz z Rylovią. Gospodarze szybko zdobyli dwa gole, po czym jeden z zawodników Olimpii zgłosił kontuzję. Sędziom nie pozostało nic innego, jak tylko przerwać mecz z powodu zdekompletowania drużyny. Olimpia w bardzo złym stylu żegna się z Klasą okręgową, natomiast ekipa z Rylowej zachowała szanse na zajęcie 4. miejsca.

Wszystkie pozostałe mecze zostaną rozegrane już dziś. Najważniejszy dla losów walki o awans będzie pojedynek mocnego na wiosnę Orła Dębno z notującą wzloty i upadki Błyskawicą. Goście zdają się dysponować wciąż większym potencjałem, jednak nadal dopiero uczą się gry pod wodzą nowego trenera Mariusza Szarka, przez co ich forma nie jest stabilna. W tej sytuacji mecz zapowiada się naprawdę interesująco. Pierwsze miejsce przyklepać może dziś GKS, ale musi pokonać na wyjeździe Victorię. Goście będą jednak wyraźnymi faworytami i jeśli nie zawiodą, to powinni pokonać beniaminka. Z pozostałych spotkań najciekawsze powinny być te w Porębie Spytkowskiej i Jadownikach. Dobrą domową passę będzie chciał podtrzymać Naprzód.

Keeza Klasa A Bochnia

25. kolejka
sobota, 11 czerwca

Novi/Rzezawianka Rzezawa – Beskid Żegocina 17:00

niedziela, 12 czerwca
GKS II Drwinia – LKS Trzciana 2000 13:00

Błękitni Krzeczów – Zryw Królówka 17:00

Promień Mikluszowice – Macierz Lipnica Murowana 17:00

Czarni Kobyle – Górnik Siedlec 17:00

Orzeł Cikowice – Tarnavia Tarnawa 18:00

Pauza: Żubr Gawłówek.

Prawie wszystkie mecze rozegrane zostaną w niedzielę. O awans walczą wciąż trzy zespoły: Rzezawianka, Macierz i Trzciana 2000. Pierwsza z ekip jeszcze dziś podejmie dobrze dysponowany ostatnio Beskid, równie trudne zadanie czeka kończącą w ten weekend sezon Trzcianę 2000, która uda się na daleki wyjazd do Świniar, gdzie zmierzy się z mocnym GKS-em II. LKS musi zdobyć punkty, jeśli chce wskoczyć na 1. miejsce, bo w ostatniej serii gier będzie pauzował. Teoretycznie łatwiej powinna mieć Macierz. Promień Mikluszowice, z którym się zmierzy, stracił ostatnio dobrą formę i nie wiadomo, czy zdoła się podnieść jeszcze przed końcem sezonu. Ważnym wydarzeniem będzie starcie Czarnych z Górnikiem. To właśnie te drużyny są najbardziej zagrożone zajęciem 13. miejsca, więc ten mecz może rozstrzygnąć losy walki o uniknięcie przymusu gry w barażach. W nieco lepszej formie był ostatnio Górnik, jednak Czarni na własnym boisku potrafią grać dobrze.

Keeza Klasa B

19. kolejka
sobota, 11 czerwca

Polanka Nieszkowice – Husaria Łapczyca 16:30

niedziela, 12 czerwca

Nieszkowianka Nieszkowice Małe – Gryf Chronów 11:00

Raba Niedary – Ostrowianka Ostrów Królewski 13:00

KR Jodłówka 3-0 Raba II Książnice – walkower

Pewna awansu Husaria uda się do Nieszkowic Wielkich na mecz z Polanką. Lider będzie chciał potwierdzić, że nieprzypadkowo zajmie 1. miejsce na koniec sezonu, z kolei Polanka spróbuje pokonać go drugi raz w sezonie. Wydarzeniem kolejki będzie pojedynek Nieszkowianki z Gryfem. Gospodarzom do zapewnienia sobie 2. pozycji i prawa gry w barażach wystarczy remis. W ostatnim czasie zatrzymać potrafiła ich tylko Husaria, natomiast w pozostałych meczach tej rundy wygrali. Problem w tym, że ostatnio kilku graczy doznało kontuzji, co może obniżyć jakość kadry. Poprzedni bezpośredni pojedynek z Gryfem zakończył się ich zwycięstwem 2-1. Goście liczyć muszą na Piotra Ćwika, który jest zdecydowanie najlepszym graczem ekipy z Chronowa.

Autor: Mateusz Filipek

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *